همشهری آنلاین: معاون پارلمانی دولت گفت: انتخاب رئیس مجلس از اختیارات نمایندگان است و دولت هیچ دخالی در این موضوع نخواهد داشت

مجید انصاری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید انصاری تصریح کرد: اولین نشست مشترک دولت و نمایندگان منتخب مجلس دهم فردا ( شنبه 18 ارديبهشت) با دعوت رئیس جمهوری از همه منتخبین مجلس دهم و در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با اعضای دولت اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست‌ها آشنایی نمایندگان منتخب با اعضای دولت، هم‌اندیشی در مورد چالش‌های اصلی کشور، ایجاد هم‌افزایی دولت و مجلس در حل سریع‌تر مشکلات مردم و یافتن راهکارهایی برای کاهش بوروکراسی قوانین و مقررات برای سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی است.

معاون رئیس جمهوری همچنین تاکید کرد: حساسیت مسائل منطقه و فرصت‌های برجام اقتضا می‌کند که در مسیر همکاری بیشتر هر چه سریع‌تر اقدام شود.

انصاری در ادامه با تاکید بر توصیه مقام معظم رهبری برای گسترش تعاملات حداکثری میان قوا گفت: اعضای دولت برخود لازم می‌دانند که در جلساتی که برای آشنایی با نمایندگان منتخب مردم و طرح مسائل کشور برگزار می‌شود شرکت کنند تا در این نشست‌ها نحوه خدمات دولت و نحوه تعامل با نمایندگان و قوای دیگر را تشریح کنند.

وی در پاسخ به این سوال که موضع‌گیری دولت در خصوص تعیین رئیس و هیئت رئیسه مجلس دهم چیست، گفت: دولت در تعامل با سایر قوا صرفا طبق اصول قانون اساسی و اصل تفکیک قوا عمل می‌کند و اساسا دخالتی در این موضوع نداشته و نخواهد داشت.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه تعیین رئیس و هیئت رئیسه مجلس دهم صرفا جزء وظایف نمایندگان منتخب مردم است، خاطرنشان کرد: دولت هیچ دخالتی در امور مربوط به وظایف نمایندگان و قوه مقننه ندارد. این جلسات هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد و دولت نیز نه تنها تمایلی به این موضوع ندارد بلکه از ورود به این موضوع اجتناب می‌کند.

انصاری افزود: رئیس جمهوری نیز در این خصوص مصرانه از اعضای هیئت دولت خواسته‌اند تا ورود نکرده و صرفا مشی خود را تعامل و هم‌اندیشی با قوای دیگر و از جمله مجلس جدید قرار دهند.

کد خبر 332909

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha