همشهری آنلاین: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مرکز حجامت ایران به دلیل فعالیت بدون پروانه رسمی و بهره برداری و همچنین استفاده از نیروی انسانی فاقد مدرک قانونی، غیرمجاز شناخته و پلمپ شد.

به گزارش وبدا، دکتر رضا پایدار افزود: سازمان تعزیرات حکومتی، در دو مرحله به این مرکز اخطار داده بود اما مرکز حجامت ایران بدون توجه به هشدارها، فعالیت خود را ادامه می‌داد که در نهایت با دستور پلیس فتا، این مرکز پلمپ شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، این موسسه در تهران اقدام به راه اندازی دانشکده ای به نام شعبه دانشگاه ارمنستان کرده بود که در آن به افراد عادی آموزش حجامت را ارئه می‌دادند و برای آنها مدرک و گواهی صادر می‌کردند که این دانشکده نیز به دلیل فقدان مجوز، پلمپ شد.

دکتر پایدار به مردم توصیه کرد تا از مراجعه به موسساتی که فاقد مجوز قانونی و بهره وری وزارت بهداشت و همچنین مسئول بهره وری هستند، جدا پرهیز کنند و در اولین مراجعه خود به مراکز درمانی، حتما به مجوز و پروانه تاسیس آن موسسه توجه کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ما به صورت دوره ای از تمام مراکز درمانی و به ویژه طب سنتی بازدید می‌کنیم. بر اساس این بازدیدها، مراکز غیرمجاز در ابتدا تذکر می‌گیرند و به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع می‌شوند و در صورت عدم رعایت نکات لازم، پلمپ و به دادگاه معرفی می‌شوند.

  • جوسازي بر نظارت دقيق ما تاثير نمي‌گذارد

دکتر پایدار به پلمپ چندین موسسه درمانی غیرمجاز در سال گذشته اشاره کرد و گفت: برخی از مراکز غیرمجاز، ارتباطاتی با افراد خاصی دارند و جوسازی می‌کنند، اما شلوغ کاری، جوسازی و ارتباط با افراد خاص، در نظارت دقیق موسسات درمانی تاثیری نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشکده‌های طب سنتی دانشگاه‌های علوم پزشکی، اقدام به تربیت PHD طب سنتی کرده اند، اظهار داشت: این متخصصان به تدریج وارد بازار کار شده اند و با روش علمی و به صورت قانونی فعالیت دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از مردم خواست که به مراکز قانونی و دانشکده‌های طب سنتی دانشگاه‌های علوم پزشکی مراجعه کنند تا گرفتار افراد سودجو نشوند.

دکتر پایدار تاکید کرد: مجوزهای مراکز و موسسات طب سنتی باید در معرض دید مردم، نصب شود تا باعث آگاهی مردم شود و با اطمینان خاطر از این مراکز خدمات دریافت کنند.

کد خبر 332050

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار