همشهری آنلاین: وزیر بهداشت بر لزوم حضور و نظارت دستگاه قضایی در حوزه غذا تاکید کرد و افزود: اگر بخواهیم غذای مردم درست و سالم باشد باید بتوانیم قاطعانه با متخلفین برخورد کنیم و مجازات باید بازدارنده باشد تا سلامت مردم بیشتر حفظ شود.

دکتر هاشمی

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در همایش اعطای نشان ایمنی و سلامت گفت: این همایش تقدیر از کسانی است که به سلامت جامعه اهمیت بیشتری می دهند و برای اعتبار حرفه ای خود ارزش قائل هستند.

وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی سامانه سازمان غذا و دارو، افزود: الکترونیکی شدن خدمات باعث کاهش مراجعه مستقیم تولیدکنندگان صنعت غذا ودارو به سازمان برای انجام کارهای اداری شده و در عین حال از سلیقه پردازی و نفوذها پیشگیری می کند.

دکتر هاشمی با تاکید بر لزوم پیوند میان دانشگاه‌های علوم پزشکی با صنعت غذا، گفت: در حال حاضر ارتباط این دو بخش یک سویه است و باید ارتباط میان دانشگاه و صنعت غذا تقویت شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که باید در حوزه غذا بهتر از گذشته عمل کنیم، ابراز امیدواری کرد تا امسال بتوانیم اقدامات خوب و موثری در این حوزه به منظور بالا بردن سطح سلامتی در جامعه انجام دهیم.

وی در ادامه با اشاره به سفر دیروز خود به یزد، گفت: متاسفانه حدود 70 درصد از مردم یزد افزایش وزن دارند که البته این آمار در تهران به مراتب بیشتر است چرا که فعالیت و تحرک بدنی کمتر است.

وزیر بهداشت همچنین به تقلب و تخلف در حوزه غذا اشاره کرد و افزود: افرادی که در این حوزه تخلف می کنند و کالاهای تقلبی می فروشند جرمشان کمتر از فرد قاتل نبوده چرا که باعث ایجاد بیماری در تعداد کثیری از مردم در اثر استفاده از آن محصول می شوند.
دکتر هاشمی بر لزوم حضور و نظارت دستگاه قضایی در این موارد تاکید کرد و افزود: اگر بخواهیم غذای مردم درست و سالم باشد باید بتوانیم قاطعانه با متخلفین برخورد کنیم و باید مجازات بازدارنده باشد. حکم باید متناسب با جرم باشد چراکه این گونه، سلامت مردم بیشتر حفظ می شود.

وزیر بهداشت در ادامه به قاچاق کالاهای آسیب رسان اشاره کرد و افزود: به طور مثال در خصوص سیگار برخی گفتند که نمی توانیم جلوی قاچاق را بگیریم.

وزیر بهداشت با طرح این پرسش که چطور می توانیم کوچکترین جنبنده ای در مرزها را ببینیم اما نمی توانیم با تریلی هایی که بار قاچاق دارند مبارزه کنیم؟! تاکید کرد: باید مبارزه با قاچاق جدی گرفته شود تا بتوان از تولید داخل حمایت کنیم و به اقتصاد مقاومتی برسیم.

دکتر هاشمی همچنین بر لزوم همکاری دستگاه های مختلف با وزارت بهداشت به منظور حفظ و ارتقای سلامتی در مردم تاکید کرد و افزود: به طور مثال اگر وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و یا وزارت نیرو در برخی از امور با وزارت بهداشت همکاری نکنند، وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند برای سلامت مردم کاری انجام دهد. بنابر این لازم است تا تمام دستگاهها بیشترین همکاری را داشته باشند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: اگر بتوانیم در تمامی موارد و در حوزه غذا دستورات اسلامی و دینی را رعایت کنیم، کمتر بیمار می شویم و مشکلاتمان در حوزه درمان کمتر می شود.

دکتر هاشمی با بیان این که افرادی که در حوزه سلامت فعالیت دارند مسئول سلامتی مردم هستند، افزود: سلامت مردم با دارو و درمان حل نمی شود و راه آن پیشگیری است که حوزه غذا بخشی از این پیشگیری را شامل می شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: نباید نسبت به حوزه غذا بی تفاوت باشیم و دولت و حاکمیت باید بیشتر از گذشته به فکر تامین سلامت مردم باشد.

دکتر هاشمی با بیان این که سلامت مقدمه تامین امنیت است، افزود: از آنجا که مردم دولت را امین خود می دانند و به آن اعتماد دارند انتظار دارند به امنیت و سلامت آنها توجه ویژه شود.

کد خبر 331679

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha