همشهری آنلاین: دکترعباس زارع نژاد گفت: سیاست و نگاه وزارت بهداشت در اقدامات حمایتی از تمام شهروندان، یکسان و عدالت محور است و این وزارتخانه مسئولیتی در برابر انعکاس گسترده و یا گزینشی برخی از عیادت‌ها و بازدیدها ندارد .

دکتر زارع نژاد

به گزارش وبدا، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به انتقاد از نحوه پی‌گیری بیماری هنرمندان از سوی وزارت بهداشت که در یکی از مطبوعات منتشر شده بود، گفت: براساس برنامه ریزی و اجرای طرح‌های حوزه سلامت تمام اقشار جامعه به صورت فراگیر از خدمات موصوف بهره مند و بر اساس برنامه مدون از سوی وزیر بهداشت، بازدید و نظارت از مراکز ارائه خدمت صورت می‌گیرد.

زارع نژاد گفت: طبق یک رویه ثابت و احساس وظیفه ، شخص وزیر بهداشت و برخی از مسئولان ارشد حوزه سلامت در فواصل برنامه‌های کاری خود اوقاتی را برای سرکشی به بیماران که از تمام اقشار جامعه هستند ، اختصاص داده اند.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت یادآور شد: شخص وزیر بهداشت به نوبه خود در قالب این دیدار ها از برخی بیماران گمنام ساکن در محرومترین مناطق روستایی گرفته تا حاشیه نشین شهری عیادت، سرکشی و پی گیری بعمل می‌آورند.

مشاور وزیر بهداشت ، به برخی از سرکشی‌های وزیر بهداشت اشاره کرد و سر زدن و رسیدگی به مشکلات درمانی سرایدار مدرسه ای در جنوب تهران و سه فرزند معلول وی ، بیمار دارای ضایعه نخاعی ساکن در محروم‌ترین مناطق جنوب تهران، تعداد کثیری از والدین و خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران ، بیماران گمنام از اقلیت‌های مذهبی ، اقشار محروم ،خدمتگزاران نظام اسلامی و جمعی ازهنرمندان که طی دو سال اخیر مورد عیادت و بازدید قرار گرفته اند را از جمله دیدارها و عیادت‌های وزیر بهداشت برشمرد.

زارع نژاد یادآور شد: وزیر بهداشت، همچنین دوشنبه از یکی از تکنسین‌های اورژانس ساوه که در بخش ICU بیمارستان شهدای تجریش بستری است عیادت کرد و در جریان روند درمان وی قرار گرفت.

وی گفت: این تکنسین در حین مراجعه به محل کار دچار تشنج و کاهش سطح هوشياري شده و بلافاصله اقدامات اولیه درمانی برای وی در محل انجام و برای ادامه درمان در حال حاضر در بخشICU بیمارستان شهدای تجریش بستری است.

مشاور وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در این بین وزارت بهداشت در مورد نحوه انعکاس رسانه ای این عیادت‌ها برنامه ویژه ای ندارد و رسانه‌ها حسب وظیفه ذاتی خویش ، سلایق، علایق و حطیه فعالیت حرفه ای خویش نسبت به انتخاب و پر رنگ نمودن ماجرای برخی از این دیدار ها اقدام مي‌كند.

دکتر زارع نژاد تصریح کرد: بدیهی است اقدامات ، رسیدگی‌ها و برآورده كردن برخی از نیاز های افراد مورد بازدید، حسب نوع ،شرایط و میزان پیشرفت بیماری افراد مورد بازدید متفاوت خواهد بود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: در خصوص زنده یاد سلحشور، متاسفانه علیرغم پی‌گیری شخص وزیر بهداشت و حتی مامور كمودن دو تن از مدیران ارشد ستاد مرکزی وزارت بهداشت ، جهت پی‌گیری امور درمانی ایشان ، به دلیل پیشرفته بودن و ماهیت سرکش بیماری آن مرحوم ،تمام اقدامات و تلاش‌های خستگی ناپذیر تیم پزشکی مفید واقع نگردید.

مشاور وزیر بهداشت در عین حال تصریح کرد: البته در مورد برخی از چهره‌های شاخص در صنف هنرمندان، قطعا دستگاه‌های متولی فرهنگی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه سینما، خانه تئاتر، خانه موسیقی و دیگر سازمان‌ها در خصوص پشتیبانی‌های لازم از مجموعه صنفی تحت مسئولیت خودشان به عنوان سرمایه‌های ملی مسئولیتی مضاعف دارند که متاسفانه این مهم در اطلاع رسانی های اخیر از نگاه رسانه‌ها مغفول مانده است.

دکتر زارع نژاد تصریح کرد: سیاست و نگاه وزارت بهداشت در اقدامات حمایتی از تمامی شهروندان یکسان و عدالت محور است و این وزارتخانه مسئولیتی در برابر انعکاس گسترده و گزینشی برخی از این بازدید ها ندارد.

کد خبر 329578

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha