همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت در «دوران طلایی» بسر می‌برد ‌از بیمه‌ها خواست پای کار بیایند تا هزینه‌های سلامت در کشور کاهش یابد.

رییس کمیسیون مجلس

به گزارش مهر، دکتر حسین علی شهریاری در برنامه «نبض» که این هفته به موضوع «اقتصاد سلامت، ظرفیت‌ها و چالش‌ها» اختصاص داشت، گفت: در قانون برنامه چهارم و پنجم راجع به راهنمای بالینی که باعث کاهش هزینه‌های درمان می‌شود، برنامه داریم.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه کاهش هزینه‌های سلامت استفاده از سطح بندی خدمات و سیستم ارجاع است، افزود: مردم باید از یک نوع دفترچه بیمه درمانی استفاده کنند در حالی که می‌بینیم یک نفر ۴ نوع دفترچه بیمه دارد.

شهریاری با بیان این مطلب که برای تعیین تکلیف دفترچه‌های بیمه در کشور به وزارت تعاون مهلت داده ایم، گفت: این وزارتخانه می‌بایست در ۶ ماهه اول امسال وضعیت دفترچه‌های بیمه را تعیین تکلیف کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه نظارت‌ها در حوزه سلامت جدی نیست، افزود: از نظر مجلس، متولی سلامت در کشور وزارت بهداشت است که به نظر می‌رسد ابزار لازم برای نظارت را دارد.

شهریاری گفت: در هیچ دوره‌ای این همه حمایت را از وزارت بهداشت شاهد نبوده ایم. زیرا، در حال حاضر دولت این وزارتخانه را قبول دارد و مجلس شورای اسلامی هم اعتبارات کافی در اختیار وزارت بهداشت گذاشته است.

وی با تاکید بر اینکه بیمه‌ها باید پای کار بیایند و کمک کنند، تصریح کرد: سیستم ارجاع، ما را به عدالت در سلامت نزدیک تر می‌کند.

کد خبر 329972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار