همشهری آنلاین: گزارش‌های منتشر شده در روز جمعه نشان می‌دهد فیفا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۲ ضرر کرده است. ضرر مربوط به سال گذشته است. سالی که هزینه های فیفا بمراتب بیشتر شد

هزینه‌های «غیرقابل پیش بینی» سال گذشته موجب شده تا جانی اینفانتینو در اولین تجربه خود در راس فوتبال دنیا، فیفایی را مدیریت کند که سال گذشته دست کم ۱۲۲ میلیون دلار زیان کرده است.

ژان فرانسوا تاندا، یکی از خبرنگاران شبکه تلویزیونی سوییس و تحلیلگر مسائل فیفا در این باره می‌گوید: «ضرر مربوط به سال گذشته است. سالی که هزینه‌های فیفا بمراتب بیشتر شد، تنها هزینه وکلا نسبت به سال های پیش از آن دو برابر شد و این در حالی بود که اسپانسرها هم سرمایه گذاری خاصی نکردند. عدم موفقیت فیفا در جذب اسپانسرهای جدید و مجموعه این ها، در کل موجب چنین ضرری شد.»

رسوایی‌های مالی در فیفا موجب شد تا هزینه‌های دفتر حقوقی فیفا و به ویژه حق مشاوره وکلا از ۳۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ به بیش از ۶۱ میلیون دلار در سال گذشته برسد.

اما این تنها دلیل نبود. نگاهی به دستمزد رییس پیشین فیفا شاهد دیگری است بر هزینه های گزاف این سازمان بین المللی. سپ بلاتر که بتازگی جای خود را به جانی اینفانتینو داده تنها در سال گذشته میلادی ۳میلیون و ۸۰۰ هزار دلار، به عنوان دستمزد دریافت کرده است؛ یعنی بیش از ۳۰۰ هزار دلار در ماه.

هر چند دستمزد جانشین او مشخص نیست، اما یک چیز بدیهی است: اینکه آقای اینفانتینو برای جبران این کسری در ماههای نخست ریاستش باید بیش از پیش به دنبال جذب حامیان مالی و بازگرداندن اعتبار لکه دار شده فیفا باشد.

کد خبر 328533

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha