همشهری آنلاین: قائم مقام وزیر بهداشت، در مراسم امضای تفاهم‌نامه با هیات ژاپنی گفت: توافق‌نامه جامع سرمایه گذاری به مبلغ ۱۰ میلیارد دلار بین مقامات دو کشور صورت گرفته است و ما توقع داریم بخش ویژه ای از آن به حوزه سلامت اختصاص یابد.

دمتر ایرج حریرچی

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از وبدا، دکتر ایرج حریرچی، افزود: کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، کره و چین برای ساخت مراکز درمانی در ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

قائم مقام وزیر بهداشت بر تسریع روند اجرایی شدن توافقات ژاپن و ایران تاکید کرد و گفت: با توجه به نظر مساعد رییس جمهور و نخست وزیر ژاپن برای ساخت دو بیمارستان توسط دولت ژاپن ، انتظار داریم این توافقات با سرعت بیشتری اجرایی شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ایران هلث در تهران ، گفت: از وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ژاپن نیز برای حضور در این برنامه دعوت رسمی خواهیم کرد.

دکتر حریرچی با اشاره به بازار کشورهای همسایه و وابستگی سیستم‌های بهداشتی درمانی کشورهایی مانند افغانستان و عراق برای دریافت خدمات درمانی ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دوجانبه گسترش بیشتری یابد.

قائم مقام وزیر بهداشت در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه نیز ابراز امیدواری کرد که با تامین و تجهیز از طرف همکاران ژاپنی و تامین نیروی انسانی و محل استقرار بتوانیم همکاری‌های مشترکی داشته باشیم.

دکتر حریرچی گفت: تفاهم نامه مشترکی را وزرای اقتصاد ایران و ژاپن مبنی بر کمک 10 میلیارد دلاری ژاپن امضاء کرده اند که انتظار می‌رود در زمینه ساخت بیمارستان‌های بالای هزار تخت و همچنین تجهیز و اداره به روز به لحاظ تکنولوژی‌های اطلاعاتی بتوانیم همکاری‌های مشترکی با ژاپن داشته باشیم.

تفاهم‌نامه همکاری کمک‌های مالی ژاپن برای برنامه غربالگری سرطان پستان در حضور قائم مقام وزیر بهداشت به امضای دکتر اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل و کوبایاسی سفیر ژاپن در ایران رسید.

کد خبر 328100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار