همشهری آنلاین: وزیر بهداشت در همایش بزرگداشت روز شهید گفت: شهادت، مصیبت نیست.مصیبت زمانی است که راه را گم کرده و مسیر را به اشتباه برویم و یا از شهدا برای رسیدن به قدرت، ثروت، ویژه خواری و امیال خود، سوء استفاده کنیم.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی، با بیان اینکه مجلس گرامیداشت شهدا نباید همانند مجلس ترحیم باشد، افزود: نگاه آن عزیزان به دنیا و آفرینش متفاوت بود.

دکتر هاشمی تاکید کرد: شهادت در دوران جنگ مد نبود و آنها زنده هستند و در پیشگاه الهی ارتزاق می‌کنند. آن عزیزان با عشق و علاقه برای دفاع از دین، ناموس و میهن خود می‌جنگیدند و قبل از شهادت در رود کارون غسل می‌کردند و از خدا طلب شهادت داشتند و بهترین لحظات زندگی خود را فدا می‌کردند.

وزير بهداشت به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و با اشاره به دوستی خود با شهید محمد طرحچی (بنیانگذار فرمانده پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی) گفت: او یکی از بهترین مهندسان کشور بود که از دانشگاه پلی تکنیک فارغ التحصیل شده و به جهاد وارد شده بود.

وزیر بهداشت گفت: به جز شهید همت که سالگرد شهادت ایشان نزدیک است و به سید الشهدای جنگ معروف است، فردی به بی باکی ،شجاعت و جسارت شهید طرحچی ندیدم و او در جبهه و در زمان اقامه نماز، با گلوله تانک به شهادت رسید و چه سعادت بزرگی نصیب ایشان شد.

دکتر هاشمی با بیان اینکه جانبازانی که 30 سال روی تخت هستند، به هیچ وجه از وضعیت خود پشیمان نیستند، افزود: آنها می‌گویند که بهترین تصمیم عمر خود را گرفته اند زیرا بالاترین مدال افتخاری که نصیب خانواده ها می‌شود، شهادت و جانبازی است.

دکتر هاشمی، بزرگترین موهبت در دنیا را مرگ دانست و گفت: اگر مرگ نبود مشخص نبود که انسان چه کارهایی می‌کرد. مرگ جزء معدود اتفاقاتی است که در دنیا دروغ نیست و همه آن را باور کرده اند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه شهادت غم ندارد بلکه غم آن مربوط به رفتار و کردار ما است، گفت: وقتی تصمیمات حکومت، نظام، مسئولان، مجلس و دولت در راستای آرمانها و آرزوهای شهدا، امام خمینی(ره) و انقلاب باشد، این خانواده‌ها خوشحال و خشنود و روح شهدا نیز شاد می‌شود و اگر تصور کنند که از مسیراهداف شهدا و انقلاب غافل هستیم، ناراحت می‌شوند.

دکتر هاشمی امنیت موجود ایران در منطقه آشوب زده خاور میانه را ایستادگی ملت ایران و قدرت جمهوری اسلامی را مدیون خون پاک شهدا، راهنمایی‌های امام راحل و مقام معظم رهبری دانست.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه مجلس و مراسم شهید و شهادت باید بهترین و پر نشاط ترین مراسم باشد، اظهار داشت: آنها به اجر و آرزوی خود رسیده اند و ما باید مراقب باشیم که در حق آنها ظلمی نشود.

دکترهاشمی یکی از نگرانی‌های خود را عدم مراقبت و احترام به فرزندان شهدای کشور و شهدای بزرگواری مانند شهیدان بهشتی، همت و باکری دانست و گفت: باید از آنها مراقبت کنیم و نظام جمهوری اسلامی با آنها با احترام برخورد کند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر توجه همگان بر وصیت و فرمایشات امام راحل مبنی بر اتحاد و همدلی، خاطر نشان کرد: امام بزرگوار می‌فرمودند که اگر با هم باشید به کشور آسیبی نمی‌رسد و اگر آسیبی رسید متوجه خودمان یعنی نفس انسان و جناح بازی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه حل مشکلات کشور در گرو وحدت و گام برداشتن و قلم زدن در مسیر انقلاب، امام راحل و شهدا است، افزود: افرادی که ضعف‌ها را بزرگ جلوه داده می‌دهند و بنا به مخالفت در امور دارند، کشور را دچار یاس و نا امیدی می‌کنند و به فرموده امام خمینی(ره) یاس و نا امیدی از جنود ابلیس است.

دکتر هاشمی در پایان با اشاره به تحول در طبیعت همزمان با روزهای پایانی سال، ابراز امیدواری کرد تا در افراد نیز تحولی صورت گیرد و شاهد وحدت بیش از پیش مسئولان و سران کشور باشیم چرا که خروجی آن موجب رضایتمندی مردم و شادی دل شهدا و خانواده‌های آنها خواهد شد.

کد خبر 327687

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی