همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: در اقتصاد مقاومتی به دنبال بازار خارج از مرزها هستیم. در این بازار رانتی وجود ندارد بنابراین، لازم است در این بازار پایه‌ها را محکم نهاده تا کیفیت ارتقا یابد.

وزیر بهداشت

به گزارش همشهري آنلاين از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی، یکي از وظایف مهم در حوزه سلامت را ارتقاء کیفیت خدمات و افزایش میزان رضایتمندی مردم از کیفیت ارائه خدمات بیان کرد و گفت: لازم است کاری که در 2 سال گذشته در این حوزه شروع کردیم را به طور جدی همچنان ادامه دهیم.

  • افزایش 2 برابری صادرات دارو

وزیر بهداشت با اشاره به این که واردات دارو به میزان 30 درصد کاهش یافته است، افزود: خوشبختانه توانستیم در این مدت صادرات دارو را به میزان 2 برابر افزایش دهیم.

 دکتر هاشمی با اشاره به اقدامات خوب و مناسب صورت گرفته در حوزه پژوهش، تاکید کرد: باید نگاه خود را نسبت به تحقیق و پژوهش تغییر دهیم.

وی افزود: لازم است ضمن تکیه به داشته‌های داخلی و باور به تولید برخی امور حیاتی در حوزه سلامت مثل واکسن، ساخت مواد اولیه دارویی و بعضی از تجهیزات پزشکی، به کیفیت تولید توجه کنیم چرا که مردم انتظار دارند، بهترین خدمات را به هنگام بیماری دریافت کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود نیروی متخصص و بالا بودن دانش فنی این نیروها، تاکید کرد: به منظور بالا بردن سطح کیفی تولید در صنعت مرتبط با سلامت، مسیر عقلانی را پیش بگیریم و با تکیه بر دانش و استفاده از تجربیات ، زیر ساخت‌ها را اصلاح کنیم.
دکتر هاشمی با تاکید بر لزوم نوسازی صنعت دارویی کشور، افزود: ضروری است به مراکز تحقیقاتی اعتبارات لازم به منظور انجام تحقیق و پژوهش اختصاص داده شود.

  • لزوم تكريم جامعه پزشكي

وزیر بهداشت، بر لزوم تکریم و احترام به جامعه پزشکی از سوی رسانه‌ها و مراکز تصمیم گیری تاکید کرد و افزود: اگر انتظار داریم پیشرفتی در کشور حاصل شود، لازم است به افرادی که توسعه آفرین هستند احترام گذاشته شود.

  • طرح تحول سلامت، با قوت بیشتر ادامه می‌یابد

وزیر بهداشت با بیان این که طرح تحول سلامت در سال جدید با نقص کمتر و قوت بیشتر ادامه می‌یابد، افزود: امیدواریم از نظر اقتصادی در کشور گشایش‌های بیشتری صورت گیرد تا بیمه‌ها در زمینه دندانپزشکی، ناباروری و بیماری‌های خاص حمایت‌های بیشتری داشته باشند.

دکتر هاشمی، بر لزوم ایجاد وحدت هر چه بیشتر به منظور بهره مندی از فرصت‌های پیش آمده بعد از برجام برای گشایش در معیشت مردم تاکید کرد.

وی، یکی از چالش‌های حوزه سلامت را اختیارات و تولیت وزارت بهداشت بیان کرد و افزود: 20 درصد سلامت مردم در اختیار وزارت بهداشت است و مابقی آن در اختیار سایر وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها است بنابر این، لازم است قوه قضایه، مقننه و سایر مسئولان به حوزه سلامت توجه ویژه کنند.

دکتر هاشمی با بیان این که مهم‌ترین مسئله آسایش مردم است، ابراز امیدواری کرد تا بتوان آن گونه که شایسته مردم و در شان ملت است تمامی ارگان‌ها و مسئولان وظیفه خود را انجام دهند.

  • سیاست‌های ابلاغی سلامت، صورت قانون شود

وزیر بهداشت افزود: لازم است سیاست‌های ابلاغی سلامت از سوی رهبری از قالب نوشته درآمده و به صورت قانون شود تا در زندگی مردم ظهور کند.

دکتر هاشمی در پایان بهترین خبر سال 94 را رفع تحریم‌ها بیان کرد و گفت: امید است بتوان با همدلی و وحدت از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد.

  • محقق نشدن وعده‌ها از سوی بیمه‌ها

وزير بهداشت، بدترین خبر سال 94 در جهان اسلام را مشکلات ایجاد شده برای کشورهای یمن، سوریه و عراق بیان کرد و افزود: بدترین خبر در حوزه سلامت محقق نشدن وعده ها از سوی بیمه ها بود. چرا که ما مجبور شدیم به کادر درمانی و به برخی از شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی بدهکار شویم.

دکتر هاشمی شرط اول در ارائه خدمات با کیفیت خوب را رضایت کارکنان و ارائه دهندگان خدمت بیان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم طلب سال گذشته خود را از بیمه‌ها دریافت کنیم.

کد خبر 329191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار