همشهری آنلاین: رئیس ستاد انتفاضه وقدس در واکنش به تروریستی خواندن حزب الله لبنان توسط اتحادیه عرب گفت: این اقدام توهین آشکار به امت اسلام است و امضا کنندگان بیانیه های ریاض و تونس منزوی و مورد تنفر مسلمانان قرار می گیرند.

رمضان شریف

به گزارش روابط عمومی کل سپاه؛ رمضان شریف در واکنش به اقدام شورای همکاری خلیج فارس و اجلاس اتحادیه عرب درتروریستی خواندن حزب الله لبنان اظهارکرد: این ازعجایب تاریخ و از نشانه های جاهلیت مدرن است که جریان و گروهی مؤمن، انقلابی، شجاع و غیرت مند که برای دفاع از امت اسلامی و مردم مسلمان لبنان صهیونیست ها را به گونه ای خفت بار از جنوب لبنان فراری داد، مورد ظلم و اتهام از سوی کسانی قرارگیرد که در دهه های گذشته هیچ قدمی برای دفاع از لبنان و فلسطین مظلوم برابر تجاوز رژیم اشغالگر صهیونیستی برنداشته است.

وی ادامه داد: بی شک این اقدام یک توطئه سعودی - صهیونیستی بوده و با دستور مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی و پس از سفر اخیر وزیرخارجه ماجراجو و بی تجربه رژیم سعودی به تل آویو و هماهنگی های لازم با آنها انجام پذیرفته است.

شریف سکوت وعدم اعلام مواضع رسمی صهیونیست ها درقبال بیانیه های ریاض و تونس را معنادار و نشانه ای از هماهنگی آن با منویات این رژیم اشغالگر دانست و تصریح کرد: این اقدام یک خطای راهبردی و اشتباه تاریخی است و تأیید کنندگان آن خود را در مسیر دوزخ و آتش قهر ملت های غیرتمند مسلمان قرار داده اند.

وی تروریستی خواندن حزب الله لبنان توسط کسانی که به تولید و ترانزیت تروریسم تکفیری - سلفی در منطقه پرداخته اند را امری مضحک قلمداد و بیان داشت: قرائن قطعی دلالت بر این حقیقت دارد که این اقدام سخیف با مدیریت آل سعود و رژیمی که مدعی خادم الحرمین شریفین و قبله مسلمین است صورت پذیرفته است و شکی نیست که آتش این خطا دامان حامیان و مسببین چنین موضع سخیف و ضد اسلامی را نیز خواهد گرفت.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس تصریح کرد: افسران غیرت مند مسلمان و آزاده ارتش های عربی که طی سالیان اخیرحزب الله را به عنوان نماد مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی، آبرو و مایه افتخار و سربلندی جهان اسلام یافته اند، در صف مقدم مخالفین و محکوم کنندگان بیانیه صهیونیستی شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب هستند.

شریف حرکت مقاومت اسلامی درمنطقه را ریشه ای و هویتی تزلزل ناپذیرقلمداد و با تأکید بر اینکه این اقدام صهیونیستی هیچ خللی در اراده حزب الله و راهبردهای ضد صهیونیستی آن ایجاد نخواهد کرد گفت: حزب الله فرزند امت اسلامی و سپر بلای مردم لبنان و سوریه برابر فتنه صهیونیستی و مصیبت تروریسم تکفیری است و با هوشمندی و شجاعت توانسته است تلاش امریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان برای تغییر نقشه ی منطقه به نفع صهیونیست ها و نظام سلطه را ناکام گذارده و آن را برهم زند.

رئیس ستاد انتفاضه وقدس بیانیه های خیانت بار، خباثت آمیز و تفرقه انگیز اخیرشورای همکاری خلیج فارس و اجلاس اتحادیه عرب را تلاشی انفعالی برای سرپوش گذاردن برشکست های زنجیره ای تروریست های تکفیری - سلفی در عراق و سوریه توصیف و تصریح کرد: هرچند برخی کشورهایی که به نام آنها بیانیه صادر کرده اند از آن برائت جسته اند، اما این اقدام دهن کجی به افکار عمومی یک و نیم میلیارد مسلمان در اقصی نقاط جهان به شمار رفته و جز برانگیختن خشم، نفرت و کینه آحاد مسلمین علیه طراحان این توطئه بدنبال نخواهد داشت.

شریف تصریح کرد: آنهایی که در سوریه، یمن، عراق، بحرین برغم سرمایه گذاری های هنگفت سیاسی، نظامی، امنیتی و مالی شکست های سنگینی را از مقاومت اسلامی و به ویژه حزب الله دریافت کرده اند ازهم اکنون خود رامهیای پرداخت هزینه های سنگین کنند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس، حزب الله لبنان را خط مقدم رقم زننده شکست های سنگین، خفت بار و زنجیره های صهیونیست ها در جنگ های دهه اخیر دانست و خاطر نشان کرد: جایگاه و موقعیت حزب الله نزد افکار عمومی و در عرصه دفاع سرزمینی، امنیتی و اطلاعاتی آنقدرمستحکم و غیرقابل نفوذ شده است که صهیونیست ها برغم خوش خدمتی ارتجاع عرب بعید است با ارتکاب یک خطای بزرگ دیگر بخواهد توان و ظرفیت خود را برابر حزب الله غیور، غیرت مند، شجاع و حماسه ساز لبنان بیازماید.

شریف با تأکید بر لزوم عبرت از تجارب تاریخی افزود: تجربه تاریخی به ما می آموزد هر زمانی که فلسطینی ها ، لبنانی ها و رزمندگان جبهه مقاومت ضد صهیونیستی خود را بی نیاز از حاکمان مرتجع عرب دانسته اند، دستاوردها و موفقیت های افتخارآمیزی کسب کرده اند که جلوه ای از آن در انتفاضه اخیر فلسطینی ها که صهیونیست ها را کلافه و به شدت نگران ساخته است پدیدار است.

وی درپایان گفت: امت اسلامی رژیم غاصب صهیونیست را مظهر تروریسم دولتی می داند و هرکسی که بخواهد با اقدامات نسنجیده و غیرعقلانی مانند آنچه در ریاض و تونس اتفاق افتاده است بخواهد خودرا در مسیر منافع رژیم صهیونیستی قرار دهد را خائن به اسلام و پیامبراعظم (ص) دانسته و از مجازات آنها نیز دریغ نخواهد کرد.

کد خبر 327356

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha