همشهری آنلاین: ۱۱۱ اصله نهال به یاد ۱۱۱ شهید دفاع مقدس با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همزمان با روز درختکاری (۱۵ اسفند) غرس شد.

حسین دهقان

به گزارش ایرنا از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، قرار است پیکر مطهر این شمار شهید در ایام فاطمیه در نقاط مختلف کشور تشییع شود.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان روز شنبه در این مراسم طی سخنانی با اشاره به حدیث نبوی که فرمودند؛ هر کس درختی بکارد و درخت میوه دهد، خداوند به اندازه میوه های آن درخت به او ثواب دهد، گفت:ایران سرسبز، آباد و سربلند، خواست و آرمان شهیدان، امام شهیدان و از توصیه های مؤکد مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است.

وی افزود:امروز به یاد همه شهدای دفاع مقدس، یکهزار شهید والا مقام وزارت دفاع و 111 شهیدی که قرار است در ایام فاطمیه در نقاط مختلف کشور با حضور حماسی و شورانگیز مردم تشییع شوند، 111 نهال درخت غرس شد.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست و حفاظت از مراتع و جنگل ها و ترویج درخت کاری از اقدامات اساسی در این حوزه به شمار می رود گفت:در کلان شهرهایی مثل تهران که از آلودگی هوا رنج می برد باید با گسترش فضای سبز و درخت کاری در هر نقطه ای که امکان آن وجود دارد به کاهش آلودگی، ایجاد و حفظ هوای پاک کمک کرد.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع در خصوص حفاظت از محیط زیست گام های بلندی برداشته است، درخت کاری و ایجاد فضای سبز به صورت گسترده در کلیه اماکن ودجا در سراسر کشور و تعطیلی و خارج کردن صنایع دفاعی نظیر کارخانه فولاد در منطقه پاسداران تهران پس از 50 سال را از جمله این اقدامات ذکر کرد.

دهقان افزود:این روند در چارچوب اجرای طرح آمایش سرزمینی صنایع دفاعی با رویکرد زیست محیطی ادامه خواهد داشت.

کد خبر 327222

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha