همشهری آنلاین: مطالعه کارشناسان نشان می‌دهد از آنجائی که سیب زمینی غنی از پتاسیم و فیبر است حتماً باید در رژیم غذایی کودک گنجانده شود.

فواید گنجاندن سیب زمینی در رژیم غذایی کودک

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان دانشکده پزشکی بایلور تکزاس، سیب زمینی منبع خوب پتاسیم و فیبر برای کودکان یک تا سه ساله است.

مطالعه این محققان نشان می‌دهد سیب زمینی تامین کننده ۸ درصد فیبر روزانه برای کودکان است که نقش مهمی در رشد، نمو و سلامت کلی کودک دارد.

«تیرسه نیکلاس»، عضو تیم تحقیق، در این‌باره می‌گوید: «توجه به این نکته مهم است که مصرف تمام سبزیجات، بخصوص سبزیجاتی که منبع خوب پتاسیم و فیبر هستند، در رژیم غذایی کودک گنجانده شود.»

وی در ادامه می افزاید: «عادات غذایی در دوران کودکی معمولا تا دوران بزرگسالی ادامه می‌یابند، از این رو تشویق کودکان به خوردن سبزیجات و لذت بردن از آنها باعث می‌شود که تا بزرگسالی هم از فواید تغذیه‌ای آنها بهره‌مند شوند.»

این تحقیق اثبات می‌کند که کودکان ۱ تا ۳ ساله تنها ۶۷ درصد از پتاسیم مورد نیاز و ۵۵ درصد از فیبر مورد نیازشان را مصرف می‌کنند. همچنین این مطالعه نشان می‌دهد معمولا کودکان مقطع ابتدایی، اکثر سبزیجات موجود در وعده ناهارشان را مصرف نمی‌کنند.

 

کد خبر 326432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار