همشهری آنلاین: رئیس مرکز تحقیقات بین المللی علوم اعصاب هانوفر گفت: شعبه ای از مرکز علوم اعصاب تهران در استان کرمان ایجاد می‌شود.

مجید سمیعی

به گزارش ایرنا، پروفسور مجید سمیعی، در جمع دانشگاهیان استان کرمان در دانشگاه شهید باهنر افزود: مرکز علوم اعصاب تهران و شعبه کرمان به گونه ای تاسیس می‌شود که به دولت و شخصی تعلق نداشته باشد.

وی اظهار کرد: مرکز علوم اعصاب تهران و شعبه کرمان به صورت بنیاد و در دست افرادی تشکیل می‌شود که در این مرکز ذینفع نباشند.

پرفسور سمیعی خاطر نشان کرد: آرزوی من در احداث مرکز علوم اعصاب شعبه کرمان این است که افراد گرفتار مشکلات علوم اعصاب در دورترین نقاط این استان بتوانند در این مرکز به گونه ای خدمات دریافت کند که در اروپا می‌توانند، دریافت کنند.

وی ادامه داد: مرکز علوم اعصاب تهران با نظر بهترین اساتید علوم اعصاب و بر اساس تجربه‌های پنج دهه گذشته بنده طراحی شده است.

وی ادامه داد: با راه اندازی این مرکز تعداد کارهای علمی انجام شده در زمینه علوم اعصاب در کشور برابر با هیچ دانشگاهی در دنیا نخواهد بود.

پرفسور سمیعی از همراهی و مذاکره با استاندار کرمان به منظور احداث یک شعبه از مرکز علوم اعصاب در این استان ابراز خرسندی کرد.

وی تاکید کرد: قول داده ام در زمینه احداث مرکز علوم اعصاب در کرمان با اقدامات عملیاتی کار را آغاز کنیم نه با سخن گفتن.

وی افزود: قرار شد هیات امنای مرکز علوم اعصاب امروز در کرمان تشکیل شود و این بنیاد در کرمان شکل گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات بین المللی علوم اعصاب هانوفر گفت: درصددیم مرکز علوم اعصاب مانند مرکز تهران از طریق بنیاد هدایت شود و تغییر مدیریت‌ها در دانشگاه کرمان نتواند در سیستم آن تاثیر بگذارد.

وی ادامه داد: وجود 174 هزار دانشجو در استان کرمان ثروتی است که با میلیاردها تومان پول نفت قابل مقایسه نیست.

وی به رقابت برخی کشورها در ساخت برج‌های بلند اشاره و اظهار کرد: برج‌های دنیا مغزهای انسان‌هاست و با داشتن این جوانان در کشور برج‌هایی از مغزها در ایران خواهیم ساخت که هزاران برابر از هر برج بالاتر خواهد بود.

پروفسور سمیعی خاطرنشان کرد: مغزهای پر دانش همیشه با دوری از جنگ، برای خدمت به انسانها و صلح با انسانها تلاش می‌کنند و هر چه مغز شما آماده تر شود برای سازندگی بیشتر تلاش خواهید کرد.

وی گفت: دانشجویان باید قدر خود را بدانند و برخی اوقات تاسف می‌خورم که برخی از دانشجویان قدر خود را نمی‌دانند و به کمبود امکانات اشاره می‌کنند

پرفسور سمیعی اظهار کرد: مهمترین قشر کشور را شما دانشجویان تشکیل می‌دهند.

وی به نقش تاثیرگذار اساتید دانشگاه‌ها اشاره و بیان کرد: بدون حضور اساتید امکان فراگیری دانش به نحو شایسته وجود ندارد و دانشجویان باید ارزش و منزلت اساتید را بشناسند و آن را حفظ کنند.

پروفسور سمیعی گفت: همیشه به عنوان دانشجو به اساتید خود علاقه مند بوده و احترام گذاشته ام.

رئیس مرکز تحقیقات بین المللی علوم اعصاب هانوفر با تاکید بر اینکه علم و دانش یک ثروت شخصی نیست گفت: علم و دانش یک وظیفه اخلاقی است.

وی گفت: زمان شعار گذشته است و هر زمان که دیدید کسی دارد شعار می‌دهد بدانید که توی آن خالی است.

وی ادامه داد: گرفتن دانش و رسیدن به دانش بالا مربوط به این نیست که فرد در چه دانشکده ای تحصیل کرده و هر فرد به عنوان دانشجو شانس این را دارد که به آخرین مطالب دانش پی ببرد.

در این آیین دکترای افتخاری از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به پروفسور سمیعی اهدا شد.

همچنین در این مراسم لوح شهروند افتخاری نیز از سوی استانداری و شورای شهر کرمان به استاد سمیعی اهدا شد.

کد خبر 326004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار