همشهری آنلاین: دکتر سعید رضا عاملی، رئیس دانشکده مطالعات جهان، با دانشجویان و اعضای گروه مطالعات ایران دیدار و گفتگو کرد.

دیدار رئیس دانشکده با دانشجویان رشته مطالعات ایران

در ابتدای این دیدار، دکتر عاملی، ضمن قدردانی از اعضای هیئت علمی گروه مطالعات ایران، گفت: اعضای هیئت علمی گروه سختی‌های زیادی مي‌کشند تا حضور شما برای تحصیل در ایران محقق شود.

وی افزود: ما پذیرای انتقادها و پیشنهادهای دانشجویان بین‌المللی خود برای بهتر شدن برنامه ها هستیم.

رئیس دانشکده مطالعات جهان با اشاره به اهمیت زبان تصریح کرد: زبان ابزار بسیار مهمی برای رمزگشایی از معانی نهفته فرهنگی، سیاسی و اقتصادی یک ملت است که اگر این را فرانگیرید، نمی توانید به معنای دقیق امور برسید و باید بدانید که یکی از موانع اصلی رسیدن به فهم هرچیزی، انگاره‌ها و پنداشته های قالبی قبلی است که فرد را از رسیدن به حقیقت امور بازمی دارد. فهم ملت از طریق نوشته و تصاویر، فهم درجه دوم و فهم بازنمائی شده است. فهم درجه اول کشورها، تکیه بر مشاهدات، ارتباطات و درک معرفت ها، احساسات و هیجانات یک جامعه است که بدون فهم درجه اول، در فضای "واسطه های فهم" در قالب تولیدات رسانه ای و یا تولیدات سیاسی قرار می گیریم و این نوع فهم می تواند فاصله های جدی با "اصل واقعیت" داشته باشد.

سپس دکتر سیدمحمد مرندی، عضو وابسته گروه مطالعات ایران، یادگیری زبان را اولویت دانشجویان بین‌المللی دانشکده برشمرد و استفاده از منابع ایرانی و به زبان فارسی را برای انجام پژوهش‌های این رشته ضروری توصیف کرد.

در ادامه، دکتر سیدمحمدعلی موسوی، دیگر عضو وابسته گروه، ضمن تأکید بر استفاده از منابع دست اول و واقعی، ایران را دارای پیچیدگی‌هایی توصیف کرد که مطالعه آنها نیازمند دقت و عمق زیادی است.

وی در تشریح این پیچیدگی‌ها اظهار داشت: پیچیدگی در ذات فرهنگ، سیاست و اقتصاد ایران است. هر بخش از این حوزه‌ها خود لایه های متعددی دارد که شناخت آنها، نگاهی دقیق و چندوجهی می خواهد که تلاش دانشکده این است که شما درکی درست و تصویری واقعی از ایران داشته باشید.

در این دیدار دانشجویان ورودی سال 1394 به بیان علائق و نظرات خود دربارۀ ایران و درس‌های مطالعات ایران پرداختند.

لازم به ذکر است که رشته مطالعات ایران در دانشکده مطالعات جهان فقط دانشجوی خارجی جذب می‌کند و تا کنون از 24 کشور دانشجو داشته است.

کد خبر 325409

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha