همشهری آنلاین: کارگردان «سرزمین کهن» اعلام کرد که اوایل اسفند فاز سوم این سریال کلید که حدود ۲۳ قسمت است کلید زده می‌شود. بازیگران جدیدی هم به آن اضافه خواهند شد و پاییز سال آینده این سریال روی آنتن می‌رود.

شهاب حسینی

به گزارش مهر، کمال تبریزی با اشاره به سریال «سرزمین کهن» که چند قسمت از آن از شبکه سه پخش و سپس متوقف شد، بیان کرد: پاییز سال آینده این سریال روی آنتن می‌رود و ما امیدواریم اصلاحات قبلی هم بازگردد و ما سریال را بدون حذفیات شروع کنیم.

وی ادامه داد: ما امیدواریم پخش سریال را دوباره از اول و بدون حذفیات شروع کنیم چون حدود دو قسمت سریال زمانی که نمایش داده شد حذف شد و این بار قرار است آن دو قسمت بازگردد و سریالی سر و شکل دارتر نمایش داده شود و صرفا ممیزی هایی داشته باشد.

  • حذف دو قسمت از سریال باعث سوءتفاهم شد

کارگردان سریال «سرزمین کهن» درباره تغییراتی که قرار بود در این سریال بوجود آید از جمله تغییر یک نام اظهار کرد: قرار بود اسم خانوده بختیاری ها تغییر پیدا کند که هنوز نظر قطعی در این باره وجود ندارد و اتفاقا زمانی که سریال پخش شد به دلیل حذف آن دو قسمت این سوءتفاهم ها پیش آمد.

وی درباره اصلاحاتی که پیش از این گفته شده بود روی سریال انجام گرفته است، توضیح داد: اصلاحیه هایی که قبلا داشتیم خیلی عمده بود که قرار است آن تغییرات به حالت اول بازگردد و تنها اصلاحات مختصری انجام می شود تا سوءتفاهم ها برطرف شود.

تبریزی درباره زمان شروع فاز سوم این پروژه تصریح کرد: ما اوایل اسفند فاز سوم این سریال را کلید خواهیم زد که حدود ۲۳ قسمت است و بازیگران جدیدی هم به آن اضافه خواهند شد. فیلمنامه فاز سوم نیز در مرحله بازنویسی است و دهه ۵۰ را شامل می شود، فاز اول هم دهه ۲۰ تا ۳۰ و فاز دوم دهه ۴۰ را در برمی گیرد.

  • اگر مشکلات مالی باعث شود که کار متوقف شود دیگر نمی توان «سرزمین کهن» را ساخت

وی در پایان درباره کمبود بودجه در سازمان صداوسیما و تاثیر آن بر تولید فاز سوم این مجموعه بیان کرد: ما این نگرانی را بابت مسایل مالی داریم اما اتمام حجت کرده ایم که اگر مشکلات مالی باعث شود که کار متوقف شود دیگر نمی توان به سراغ سریال رفت چون جمع کردن عوامل و تولید فاز سوم امکانپذیر نخواهد بود. سازمان صداوسیما باید تضمین دهد که تا پایان تصویربرداری حمایت مالی خواهیم شد که البته قول داده است که ما را حمایت می کند.

«سرزمین کهن» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه سه سیماست که در قالب الف ویژه مراحل تولید خود را در سه فاز پشت سر می گذارد.

این مجموعه به کارگردانی کمال تبریزی و نویسندگی علیرضا طالب زاده تاریخ سیاسی- اجتماعی ایران از سال ۱۳۲۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی را در بستر زندگی یک پسربچه به نام رهی بررسی می کند.

شهاب حسینی، نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، حسن پورشیرازی، فرشته صدر عرفایی، جعفر دهقان، امیر آقایی، شبنم قلی خانی، الهام حمیدی، ثریا قاسمی، علی شادمان، پژمان بازغی، هنگامه قاضیانی، میتراحجار، پرویز پورحسینی، فرهاد قائمیان، حسین محجوب، بیتا فرهی، هومن سیدی، مهرداد ضیایی، لیلا زارع، آشا محرابی، محسن تنابنده، جواد عزتی، رسول نقوی، شیوا بلوچی، متین حیدرنیا، امین رحیمی، درشن سینک، بهرام کمیجانی، فریبرز گرم رودی و... در این اثر تلویزیونی به ایفای نقش می‌پردازند.

کد خبر 325192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار