یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: نورالحق علومی، وزیر کشور افغانستان به دنبال وخامت وضعیت امنیتی در ماه‌های اخیر و افزایش انتقاد ها از او به دلیل عملکردش، استعفا داد.

noorolhagh

منابع خبري آگاه با اعلام اين خبر افزودند هنوز مقام‌های ارشد دولت افغانستان استعفای نورالحق علومی، وزیر کشور افعانستان را نپذیرفته‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این یک ضربه دیگر به دولت اشرف غنی احمدزي، رئیس‌جمهور افغانستان است که هنوز وزیر دفاع ثابتی ندارد. این استعفا هم‌چنین نشان‌دهنده شکاف‌های عمیق در دولت وحدت ملی افغانستان است که در آن اشرف غنی، سمت رئیس‌جمهور و عبدالله عبدالله، سمت رئیس اجرایی را برعهده دارند.

سه منبع خبری دیپلماتیک و دولتی در افغانستان که نامشان را فاش نکردند، گفتند نورالحق علومی، وزیر کشور افغانستان استعفای خود را تحویل داده اما اشرف غنی هنوز در حال بررسی جایگزین او پیش از پذیرفتن این استعفاست.

یک سخنگوی وزارت کشور افغانستان نیز گفت هنوز نمی‌تواند این خبر را تائید کند. یک مقام بلند پایه دیگر نیز گفت با توجه به این که عبدالله عبدالله بوده که علومی را به عنوان وزیر کشور منصوب کرد، اشرف غنی مشغول دیدار با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان است و در حال حاضر این دو در حال رایزنی برای معرفی گزینه جایگزین او هستند.

این استعفا در حالی مطرح شده است که مقام‌های افغانستان،‌ پاکستان، آمریکا و چین در حال شرکت در نشستی در پایتخت پاکستان هستند تا زمینه را برای از سرگیری مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان مهیا کنند. علومی چندی پیش نیز از طرح یک گروه از نمایندگان پارلمان افغانستان برای رای عدم اعتماد علیه او سربلند بیرون آمد.

کد خبر 324253

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha