همشهری آنلاین: دولت اسپانیا روز یکشنبه اعلام کرد که برای انجام وظایف تعیین شده توسط شورای امنیت سازمان ملل برای این کشور در چارچوب اجرای برجام را که از شنبه شب اجرایی شده است، آمادگی دارد.

 اسپانیا برای اجرای وظایف خود در چارچوب برجام اعلام آمادگی کرد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، وزارت خارجه اسپانیا در بیانیه خود از گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر تایید تعهد ایران در مورد شفافیت و ماهیت انحصاری غیر نظامی بودن برنامه هسته ای، استقبال کرده است.

شورای امنیت اسپانیا را «تسهیل کننده» اقدامات مربوط به قطعنامه 2231 این شورا در رابطه با ایفا و تایید تعهدات هسته ای ایران، انتصاب کرده است.

وزارت خارجه اسپانیا افزوده است: مادرید بر اساس وظایف محوله، هماهنگی کارهای شورای امنیت را در این زمینه انجام خواهد داد و از نگاه این شورا مبنی بر قابل اعتماد بودن و تایید عملکرد اسپانیا در کمیته تحریم ها، قدردانی می کند.

بدین ترتیب با آغاز این مسئولیت جدید، ریاست اسپانیا بر کمیته 1737 شورای امنیت به عنوان مسئول نظارت بر تحریم ها، پایان می دهد.

دولت اسپانیا همچنین در بیانیه خود تاکید کرد که گزارش آژانس، نخستین گامی است که منجر به لغو بخش مهمی از تحریم های اعمال شده علیه ایران خواهد شد.

اسپانیا از سوی دیگر ابراز امیدواری کرده است که اجرای برجام وضعیت در منطقه غرق بحران های عمیق و درگیری های پیچیده ای را بهبود بخشد.

کد خبر 321913

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار