همشهری‌آنلاین: نماینده آمریکا در سازمان ملل اطلاع داد پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت در رابطه با ایران طی چند هفته آینده ارائه می‌شود، اما نماینده دائم روسیه تصویب چنین قطعنامه‌ای را بی‌موقع خواند

به گزارش نووستی، زلمی خلیل زاد نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد جمعه اطلاع داد که پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در رابطه با ایران که تشدید تحریمات را در نظر دارد، طی چند هفته آینده ارائه خواهد شد.

خلیل زاد به خبرنگاران گفت: "زمان آن فرا رسیده که فشار بر ایرانی که به مطالبات جامعه جهانی عمل نمی‌کند را با تشدید تحریمات، افزایش داد. من فکر می‌کنم که پیش‌نویس این سند طی چند هفته ارائه شود".

به گفته خلیل زاد، این سند در پایان دیدار 3+3 (روسیه، چین، آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا - انگلیس، فرانسه و آلمان) که امروز در واشنگتن آغاز می‌شود (در سطح معاونین وزرای خارجه) و سپس در نیویورک ادامه خواهد یافت (در سطح وزرای خارجه) تنظیم خواهد شد.

ژان موریس ریپرت (Jean-Maurice Ripert) نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل پیشتر گفته بود که فرانسه از شورای امنیت سازمان ملل متحد انتظار اعمال تحریماتی در رابطه با ایران را دارد، در غیر این صورت پاریس از طریق نهادهای اروپایی اقدام خواهد کرد.

ویتالی چورکین (Vitaliy Churkin) نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد معتقد است که تصویب قطعنامه‌ای جدید بی‌موقع است، چرا که دیالوگ بین تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سر گرفته شده و مکانیزم اعمال فشار بر این کشور، ابزاری بی‌تاثیر برای حل مشکل پرونده هسته‌ای ایران است.

کد خبر 31994

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز