همشهری آنلاین: بابک پرویز محقق ایرانی دانشگاه ایرانی واشنگتن معتقد است روبات‌های خودکار در آینده تصمیم‌گیرنده‌های مهمی در اتاق‌های جراحی خواهند بود.

روبات‌ها مهم‌ترین تصمیم‌گیران اتاق عمل می‌شوند

به گزارش مهر، بابک پرویز محقق ایرانی دانشگاه واشنگتن که پیش‌تر با گوگل در پروژه‌های مختلفی همکاری می‌کرد در گفتگو با Backchannel گفت: روزی که ماشین‌ها در اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها تصمیم‌گیرنده باشند، به زودی فرا خواهد رسید.

پرویز که در پروژه مهم Google X نیز حضور داشته است، افزود: ماشین‌های خودکار نسبت به انسان‌ها دقیق‌تر و بر اساس برنامه عمل می‌کنند. آنها می‌توانند عملکردی کم‌خطرتر در اتاق‌های جراحی داشته باشند.

وی افزود: من و همکارانم تلاش‌های زیادی در این عرصه داشته‌ایم. ما Google Glass را توسعه دادیم و بر روی لنزهای تماسی با قابلیت حس کردن گلوکز کار کرده‌ایم.

این محقق ایرانی در گفتگوی اخیر خود اعلام کرد که ایده استفاده از روبات‌های جراح خوکار را در سال ۲۰۱۰ به گوگل فروخته است.

پرویز در ادامه این گفتگو افزود: دلایل زیادی وجود دارد که تحقق رؤیای روبات‌های خودکار ویژه اعمال جراحی را باور کنیم.

وی افزود: ما بر روی چالاکی و تبحر جراحان انسانی تکیه می‌کنیم اما حالا می‌دانیم که ماشین‌آلات خودکار در مقایسه با انسان‌ها دقیق‌تر هستند و اگر می‌خواهید کاری را با دقت بیش‌تری انجام دهید، انتخاب یک ماشین گزینه بهتری خواهد بود.

پرویز به این واقعیت هیجان‌انگیز هم اشاره می‌کند که روبات‌های خودکار توانایی فکر کردن و عمل کردن با سرعت بیش‌تری نسبت به انسان‌ها را دارند.

کد خبر 318991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =