همشهری آنلاین: وضعیت جوی شهرهای صنعتی به گونه‌ای است که مقدار کمی از غلظت آلاینده‌های هوا کم خواهد شد همچنین برای برخی نقاط کشور بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

آلودگی هوا

احد وظیفه مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور به ایسنا، گفت: تحلیل داده‌ها و آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، بیانگر تداوم پایداری جو در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌های مرکزی کشور تا روزهای پایانی هفته جاری و انباشت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت است که روز دوشنبه به دلیل افزایش سرعت وزش باد از غلظت آلاینده‌های جوی در استان‌های تهران و البرز موقتا کاسته می‌شود.

وی افزود: امروز با گذر موج تراز میانی جو در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس جنوبی و برخی مناطق جنوب کشور ابرناکی، بارش پراکنده، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این موج روز دوشنبه در برخی مناطق شرق کشور سبب بارش شده و بتدریج از کشور خارج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: دوشنبه (30 آذر) با نفوذ پرفشار به نوار شمالی کشور و گذر موج تراز میانی جو در استان گیلان بارش پراکنده باران و در استان‌های مازندران، گلستان بارش باران و در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: این موج سه‌شنبه در ارتفاعات شرقی البرز و برخی مناطق شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده و وزش باد شده و بتدریج از شمال شرق کشور خارج می‌شود، همچنین روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در ادامه به وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده اشاره کرد و گفت: آسمان تهران در روز دوشنبه 30 آذر، نیمه ابری، همراه با غبار محلی، بتدریج وزش باد، با احتمال بارش پراکنده با حداکثر و حداقا دمای 7 و 1 درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه اول دی، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار صبحگاهی با حداکثر و حداقل دمای 8 و منفی 1 درجه سانتیگراد خواهد بود.

کد خبر 318713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار