همشهری آنلاین: صوفی نژاد در نشست خبری آسایشگاه خیریه کهریزک که در این مجموعه برگزار شده بود در جمع خبرنگاران گفت :۹۰۰ پرسنل وظیفه خدمت رسانی به مددجویان کهریزک را برعهده دارند.

۹۰۰ پرسنل به مددجویان کهریزک خدمت رسانی می‌کنند

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک؛ نشست خبری آسایشگاه خیریه کهریزک که به مناسبت روز جهانی معلولین برپا شده بود با حضور کیوان دواتگران مدیرکل دفتر توانمند سازی سازمان بهزیستی، صوفی نژاد مدیر آسایشگاه کهریزک، مدیران موسسه لبند هیلفه برلین از کشور آلمان و اصحاب رسانه، در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمد رضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با تشکر از همه همراهی ها و همدلی های اصحاب رسانه در جمع خبرنگاران گفت : امروز به یمن نگاه خیرخواهانه مردم نوعدوست و دین باور ،کهریزک مامنی مناسب برای زندگی 1750 نفر سالمند، معلول و بیمار ان مبتلا به ام اس است.

وی با اشاره به اینکه 900 پرسنل وظیقه خدمت رسانی به مددجویان کهریزک را دارند تصریح کرد: در حال حاضر 82 درصد از هزینه های جاری این مجموعه توسط کمکهای نقدی و 17 درصد از کل هزینه ها توسط سازمانهای گوناگون همچون بهزیستی، تامین اجتماعی، کمیته امداد و...... تامین می‌گردد و تنها یک درصد از کل هزینه ها این مجموعه توسط مددجویان یا خانواده های آنها تامین می‌شود.

در ادامه این نشست دیتمارمینگ مدیر عامل موسسه لبنزهیلفه برلین که یکی از بزرگترین موسسات مردمی فعال در کشور آلمان بوده و وظیقه آن حمایت از معلولین ذهنی از بدو تولد تا سن 80 سالگی است گفت : در حال حاضر نگاه این موسسه به زندگی مانند مجتمع های نگهداری به صورت تجمیع در یک مرکز مشترک نبوده بلکه خانه های کوچک همانند آپارتمانهای مسکونی را در برنامه زندگی معلولین دارد که در آنها معلولین ذهنی می‌توانند به صورت مشتر ک از خدمات آن بهره مند شوند.

وی به یکی از خدمات این مجموعه که ازدواج معلولین است اشاره نمود و اظهار داشت : ازدواج معلولین ذهنی یکی از برنامه های این مجموعه است که خود از تجربیات بسیار مفید و ارزشمند این موسسه مردم نهاد بوده که در آن شرایط ازدواج معلولین ذهنی را فراهم می‌کند.

مدیر عامل موسسه لبنز هیلفه برلین با تشکر از مهمان نوازی مردم گرم و صمیمی ایران خاطر نشان کرد: بازدید از آسایشگاه بزرگی همجون کهریزک موجب خوشحالی و افتخار وی و همراهانش گردیده است .

در پایان این نشست کلیه میهمانان ضمن بازدید از بخشهای مختلف آسایشگاه کهریزک در مسابقه بستکبال با ویلچر معلولین آسایشگاه خیریه کهریزک حاضر شدند و به تشویق معلولین ورزشکار پرداختند.

گفتنی است : کیوان دواتگران مدیر کل دفتر توانمند سازی سازمان بهزیستی کشور بر روی ویلچر نشست و همراه با معلولین این مجموعه به مسابقه بسکتبال پرداخت.

شایان ذکر است: در این نشست از معلولین نمونه آسایشگاه خیریه کهریزک تجلیل به عمل آمد.

کد خبر 316422

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار