همشهری آنلاین: جک استراو وزیر امور خارجه پیشین انگلیس ضمن رد ادعای مخالفان برنامه جامع اقدام مشترک ( برجام ) گفت:هیچ گزینه دیگری بهتر از برجام برای موضوع برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، جک استراو در برنامه «اینتلیجنس دی بیت» شبکه بی بی سی، با رد ادعاهای صورت گرفته از سوی مخالفان برنامه جامع اقدام مشترک از جمله این ادعا که این توافق جهان را امن‌تر نخواهد کرد،گفت این توافقنامه هسته‌ای که در ماه جولای گذشته توسط ایران و گروه 1+5 در وین امضا شد، همین الان هم جهان را امن‌تر کرده است.

وی افزود: افرادی که با برنامه جامع اقدام مشترک مخالفت می کنند، هیچ گزینه و جایگزین موثق و معتبری به جای آن ارائه نمی‌کنند.
جک استراو گفت: هیچ توافق بهتری نسبت به برنامه 'جامع اقدام مشترک' که تحقق آن 12 سال به طول کشیده است، وجود ندارد و تنها گزینه جایگزین آن، ادامه بن بست و از دست دادن فرصت‌ها بوده است.

وزیر خارجه پیشین انگلیس تصریح کرد: این فرض و گفته نیز که اگر سایت‌های هسته‌ای ایران بمباران می‌شد، تهران به سر میز مذاکرات برمی‌گشت و دنیا امن‌تر می‌شد، نیز کاملا اشتباه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عدم تعهد رژیم صهیونیستی در قبال 'ان پی تی ' گفت: ' رژیم اسرائیل نگرانی های امنیتی مشروعی دارد. ولی من نمی توانم برای این سوؤال که چرا باید کشورهای دیگر، تعهدات تل آویو را در قبال پیمان منع گسترش هسته ای' ان پی تی'، به دوش بگیرند، پاسخی پیدا نمی کنم.'

جک استراو تصریح کرد: این در حالی است که رژیم اسرائیل به عنوان یک قدرت هسته‌ای از پذیرش هرگونه تعهد براساس 'ان پی تی' یا تعهدات دیگر در قبال تسلیحات هسته‌ای خود امتناع می‌کند.

 

کد خبر 316125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار