سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: مطالعات محققان دانشگاه براون آمریکا نشان می‌دهد، استفاده از ظروف تفلون در دوران بارداری، احتمال افزایش چربی و اضافه وزن کودکان را افزایش می‌دهد.

زنان باردار از ظروف تفلون استفاده نکنند

به گزارش ایرنا ، یکی از مواد شیمیایی اصلی استفاده شده در ظروف تفلون، PFOA نام دارد، تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از ظروف تفلون در دوران بارداری، بدن را در معرض این ماده شیمیایی قرار می‌دهد که با افزایش احتمال اضافه وزن و چربی بدن کودکان مرتبط است.

به گزارش ساینس، در این پژوهش کودکان دو تا هشت ساله مورد بررسی قرار گرفتند، نتایج نشان می‌دهد وزن کودکانی که مادرشان در دوران بارداری در معرض مقادیر بالای PFOA قرار داشته، در هشت سالگی 1.13 کیلوگرم (2.5 پوند) بیش از کودکانی است که مادرشان در دوران بارداری از ظروف تفلون استفاده نکرده است. محققان معتقدند گرچه این مقدار زیاد نیست؛ ولی می‌تواند جای نگرانی باشد.

PFOA جزء مجموعه‌ای از مواد شیمیایی صنعتی است که Obesogens نام دارند. این مواد سوخت و ساز طبیعی بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهند و سبب اضافه وزن می‌شوند.

تحقیقات دیگری که به بررسی تاثیر ماده شیمیایی PFOA و سرطان پرداخته، نشان می‌دهد این ماده با افزایش احتمال ابتدا به سرطان مثانه و کلیه مرتبط است.

کد خبر 314948

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی