مجموع نظرات: ۰
جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۶
۰ نفر

طرح «امکان‌سنجی استفاده بهینه از کوره‌پزخانه‌های تهران» توسط مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران انجام شده تا زندگی به کوره‌پزخانه‌های تهران بازگردد.

به گفته حميد قرباني، مدير مطالعات و برنامه‌ريزي امور مناطق مركز مطالعات، كوره‌پزخانه‌ها در گذشته زمينه‌هاي شغلي را در شهر فراهم مي‌كردند كه با‌گذار به وضعيت جديد، شاهد خالي شدن اين اماكن از نيروي انساني هستيم و اينها به‌دليل جداافتادگي تبديل به فضاهايي ناامن براي تجمع افراد طرد شده اجتماعي مي‌شوند.

وي افزود: در يافته‌هاي اين مطالعه يكي از مطالبات جدي ساكنين محل، ساماندهي كوره پزخانه‌هاست و در اين زمينه بيش از هرجاي ديگري از شهرداري انتظار ساماندهي كوره‌پزخانه‌ها را دارند. درعين‌حال ساكنين اين محدوده داراي نيازهايي هستند كه پاسخ به آنها مي‌تواند باعث تقويت سرمايه اجتماعي و اعتماد عمومي در منطقه شود؛ همچنين مالكين كوره‌ها در چارچوب شرايط تعريف‌شده و شفاف آمادگي خود را براي همكاري با شهرداري اعلام كرده‌اند و ظرفيت‌هاي مشاركتي مردم در چارچوب شوراياران و اهالي محل براي همكاري مناسب است.

با توجه به نتايج حاصل از طرح امكان‌سنجي، راهبردها در ۶ محور اجتماعي، اقتصادي، زيست‌محيطي، كالبدي، ترافيكي و زيرساختي ارائه شده است. بنابراين در بسياري از موارد راهبردها جنبه عيني و عملي داشته و اجراي آنها مي‌تواند به مديريت شهري كمك رساند. ازجمله پيشنهادهايي كه مجري طرح فوق با توجه به اهميت منطقه ۱۹ به‌عنوان دروازه بين‌المللي پايتخت ارائه داده است احداث شهرك فرهنگي و اقتصادي تحت‌عنوان «بازارهاي اقتصاد بومي» و احداث پارك صنعتي، نمايشگاه دائمي مصالح ساختماني، نمايشگاه گل و گياه، مجتمع‌هاي مسكوني و ساخت مجتمع‌هاي فرهنگي- ورزشي با مشاركت سرمايه‌گذاراني اعم از خيرين كشور و اداره اوقاف و امور خيريه است.

کد خبر 314489

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار