همشهری آنلاین: یک کارشناس طب سنتی تدابیر خرخر کردن کودکان در خواب را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی درباره تدابیر خرخر کردن کودکان در خواب اظهار داشت: خرخر کردن کودکان به‌دلیل غلبه سردی و تری در مغز است.

به‌ گفته وی اگر خرخر در نوزادان شیرده رخ می‌دهد بهتر است مادر شیرده از مصرف غذاهای سرد و تَر پرهیز کند و به نوزاد بیش از حد شیر ندهند؛ مادر غذایش را باید اصلاح کند و همراه با غذا آب یا سالاد یا مخلفات دیگر نخورد.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: برای رفع خرخر در کودکانی که غذا می‌خورند, دادن شربت عسل به کودک و هر بار به‌میزان کم مي‌باشد.

علوی افزود: اضافه کردن کمی ادویه زیره در غذای کودک بسیار کمک کننده است، همچنین به بچه به‌زور غذا ندهند و زمانی که کودک اشتهای واقعی پیدا کرده است, غذا به او بدهند.

وی بیان داشت: اگر هوا سرد است سَر کودک را بپوشانند و سر کودک با هوای سرد مواجه نشود، همچنین به کودک آب یخ ندهند چرا که خرخر را تشدید می‌کند؛ گریه برای بچه‌ای که در خواب خرخر می‌کند خوب نیست.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: پشت گوش, روی سینه و روی گلوی بچه را روغن سیاه‌دانه بمالند. گاهی وقت‌ها مکیدن نبات خیلی مفید است، همچنین خرخر کودکان با مصرف غذاهای چرب تشدید پیدا می‌کند.

کد خبر 313848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار