همشهری آنلاین: استاندار ایلام گفت: براساس برنامه ریزی و تمهیدات وزارت کشور در ساماندهی مرزها، زائران اربعین حسینی ۲۱ استان از مرز بین المللی مهران تردد می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در نشست ستاد اربعین استان اظهارکرد: طبق برنامه اعلام شده ازسوی وزارت کشور، زائران استان های آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، قم، تهران، گیلان ، مازندران ، گلستان، سمنان، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، همدان ، لرستان و ایلام از مرز مهران تردد خواهند کرد.
وی افزود: اکنون تمام امکانات دستگاه ها و ظرفیت های مردمی درحد توانایی استان ایلام برای پذیرایی از زائران و عاشقان اباعبدالله (ع) آماده است.

استاندار ایلام با تاکید بر آمادگی 100 درصدی دستگاه های اجرایی استان و استقاده از ظرفیت های مردمی برای ارائه خدمات به زائران در ایام اربعین یادآور شد: تمام دستگاه های اجرایی درگیر در توسعه زیرساخت های اربعین تا پنجشنبه هفته آینده وقت دارند 100 درصد کار تعهد شده را تحویل دهند تا برای ورود زائران و مدیریت کنگره عظیم اربعین مهیا شوند.

مروارید افزود: رئیسان کمیته های هشت گانه، مدیران کل و کسانی که در همایش بزرگ اربعین دخیل هستند باید با سنجش میزان آمادگی خود از وضعیت کمیته ها آگاهی داشته باشند و برای رفع موانع احتمالی اقدام کنند.

وی با اشاره به ظرفیت ها، فضای همدلی و تعامل موجود میان مردم و مسئولان این استان افزود: اینجانب در گفت وگو با وزیر کشور به پشتوانه مردمی و عشق به اباعبدالله الحسین (ع)، مدیریت جهادی، پیشینه مردم در دفاع مقدس و ولایت مداری و ارادت به ارزش های ناب اسلامی، آمادگی استان را برای تردد سه میلیون نفر زائر از مرز مهران اعلام کردم.

مروارید با اشاره به آغاز صدور ویزا برای زائران در استان ایلام گفت: با هماهنگی مقام های ارشد ایران و عراق و به منظور تسهیل در روند صدور ویزا برای زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی علاوه بر چهار کنسولگری عراق در شهرهای اهواز، کرمانشاه، تهران و مشهد، 11 دفتر نمایندگی موقت کنسولی صدور ویزا نیز از روز گذشته در دیگر شهرهای ایران از جمله ایلام دایر شده است.
مرز مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام و 320 کیلومتری کربلای معلی امن ترین، نزدیک ترین، و ارزان ترین مسیر برای تردد زائران است.

کد خبر 313832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار