همشهری آنلاین: مقام‌های بلندپایه دولت آمریکا اعلام کردند: باراک اوباما قصد دارد در جریان سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن در روز دوشنبه آینده مسائلی نظیر اجرای توافق هسته‌ای ایران، وضعیت سوریه و روابط این رژیم با فلسطین را مورد بحث قرار دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مقام‌های دولت آمریکا اعلام کردند که باراک اوباما، رئیس‌جمهور این کشور و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیداری که روز دوشنبه آینده در واشنگتن خواهند داشت به دنبال بحث درخصوص وضعیت سوریه و علاوه بر آن اجرای توافق هسته‌ای ایران هستند.

بن‌ رودس، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: مطمئناً در این نشست درباره همکاری امنیتی ما و پیشبرد آن، مساله ایران چه به لحاظ اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) و فعالیت‌های ایران در منطقه بحث خواهد شد.

رودس اضافه کرد: اوباما و نتانیاهو علاوه بر آن درباره روابط اسرائیل با فلسطینی‌ها و وضعیت امنیتی در نوار غزه و کرانه باختری نیز تبادل نظر خواهند کرد.

این مقام آمریکایی اظهار کرد: البته درباره دیگر مسائل منطقه شامل وضعیت سوریه نیز بحث‌هایی انجام خواهد شد.

رودس به خبرنگاران همچنین گفت که بعید است دولت اوباما بتواند براساس شرایط کنونی راه‌حل دو کشوری میان اسرائیل و فلسطین را رقم بزند.

به گفته معاون مشاور امنیت ملی آمریکا، بحث‌هایی نیز درباره یادداشت تفاهم جدید آمریکا- اسرائیل درخصوص بسته کمک‌های نظامی در نشست مقامات دو طرف صورت می‌گیرد اما انتظار نمی‌رود که این یادداشت تفاهم در جریان این سفر نتانیاهو نهایی شود.

کد خبر 312775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار