همشهری آنلاین: مسؤولین و اعضای شورای سیاست‌گذاری نهمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات با دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رییس مرکز فضای مجازی کشور دیدار کردند.

مسؤولین و اعضای شورای سیاست‌گذاری نهمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش ستاد خبري همايش، در این دیدار درباره موضوع و محورهای نهمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات بحث و بررسی شد. همچنین اعضای شورای سیاست‌گذاری همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات انتصاب شایسته دکتر فیروزآبادی را به سمت دبیر شورای عالی و رییس مرکز فضای مجازی کشور تبریک گفتند.

دکتر فیروزآبادی نیز با برشمردن ویژگی‌ها و اهمیت فضای مجازی کشور به دقت‌نظر، رهنمودها و حساسیت‌های مقام معظم رهبری نسبت به فضای مجازی که در حکم انتصاب اعضای جدید شورا مورد تأکید قرار گرفته، اشاره کرد و گفت: باید با تلاش مضاعف و بهره‌گیری از علم و عمل، عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه را جبران کنیم.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری همایش‌هایی از این دست برای فضای مجازی کشور، خواستار تبیین مدل اقتصادی مناسب در حوزه شبکه ملی اطلاعات شد.

دکتر فیروزآبادی در این خصوص گفت: یکی از دلایل توسعه نیافتگی کشور در حوزه شبکه ملی اطلاعات، عدم تعرف مدل اقتصادی مناسب می‌باشد و این درحالی است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا در حوزه ICT ابتدا مدل اقتصادی متناسب با موضوع تعریف و تبیین می‌شود و ما نیز می‌بایست در ابتدا ضمن شناسایی نیازهای داخلی، نسبت به طراحی مدل اقتصادی متناسب با فضای بومی کشور اقدام کنیم و در مرحله بعد با تطبیق آن با مدل‌ کشورهای پیشرفته نسبت به ارتقای تفکر جهانی در بین جوانان و فعالان این حوزه اقدام نماییم.

دبیر شورای عالی و رییس مرکز فضای مجازی کشور اظهار امیدواری کرد این همایش با پرهیز از ورود به مباحث تکنولوژیکی صرف، موضوعات عملی و اولویت‌های این حوزه را در میان علاقمندان به بحث و بررسی بگذارد.

در این جلسه دکتر علی حیدری و دکتر عباس آسوشه، دکتر داود زارعیان و دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

لازم به ذکر است برگزاری 8 دوره همايش ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوعات مديريت ICT، مديريت و راهبري ديتا سنتر، شبكه نسل آينده NGN، تجارت الکترونیک در فضای شبکه‌های نسل آینده، رگولاتوری، خلاقیت و نوآوری در سرویس و محتوا، ابزارهای هوشمند، رونق اقتصادی؛ دولت همراه (M-Government) و نقش توسعه شبکه‌های موبایل باند پهن 4G/3G در اقتصاد مقاومتی در طي سالیان گذشته منجر به توليد بيش از 250 مقاله علمي و پژوهشي در حوزه هاي مطرح شده گرديده است كه نتایج برگزاری این همایش‌ها در قالب كتاب و CD در اختيار علاقمندان و صاحبنظران حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات قرار گرفته است.

نهمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار است اسفندماه سالجاری برگزار شود.

کد خبر 311924

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha