همشهری آنلاین: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به آمادگی شهرداری تهران در مراسم اربعین، درباره ویژه‌برنامه‌ این ایام گفت: از علاقمندان به خدمت در مراسم اربعین و حضور در کربلا بعنوان خادم‌الرضا (ع) دعوت خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین میثم امرودی

به گزارش ايكنا، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم امرودی در تشريح برنامه‌هاي شهرداري تهران براي برگزاري مراسم اربعین حسيني در تهران و عراق، گفت: برای مراسم اربعین در تهران مسیری را آماده خواهیم کرد که علاقه‌مندان بتوانند از میدان امام حسین (ع) تا مرقد مطهر حضرت عبدالعظیم حسني (ع) به صورت پیاده حرکت کنند که در طول این مسیر نیز برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر داریم.

وی همچنين از برگزاري برنامه ویژه اربعین در میدان امام حسین (ع) خبر داد و افزود: در 22 میدان اصلی شهر تهران نیز برنامه‌های ویژه‌ای پیش‌بینی کرده‌ایم. همچنین حدود 100 مسجد را برای برگزاری مراسم ویژه اربعین حمایت خواهیم کرد.

امرودی با اشاره به آماده‌سازی مرز‌های ایران برای ورود زائران به خاک عراق در مراسم اربعین، گفت: در مرز ایران و عراق هم در خروجی‌های سه مرز مهران، چزابه و شلچمه برنامه ویژه‌ای در نظر‌گرفته‌ایم تا به مردمی که عازم خواهند شد خدمات ارائه کنیم. همچنین 5 روز قبل از اربعین در این مراکز مستقر خواهند شد و در زمان برگشت هم آنجا خواهند بود.

وی ادامه داد: در این مراکز هم پذیرایی خواهیم داشت و هم اینکه برنامه شهر سالم اجرا خواهد شد. در برنامه شهر سالم، افرادی که به درمان نیاز داشته باشند، درمان خواهند شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اضافه کرد: تسهیلاتی فراهم شده‌ است تا مردم بتوانند خود را به اولین ایستگاه‌ برسانند ضمن اینکه پارکینگ‌هایی تعبیه شده است تا زائراني كه با ماشین به سمت مرز حرکت می‌کنند بتوانند خودروی خود را با امنیت پارک کنند و وارد خاک عراق شوند.

امرودی با تاکید بر اینکه برنامه‌های مرزی توسط مناطق 4 و 5 و 6 شهرداري تهران انجام خواهد شد، تصریح کرد: برنامه‌هاي مرز چزابه را منطقه 4، مرز مهران را منطقه 5 و مرز شلمچه را منطقه 6 بر عهده خواهند داشت.

وی با بیان اینکه مسیر نجف تا کربلا را سازمان بسیج شهرداری تهران مدیریت خواهد کرد، گفت: در این مسیر سه مقر برای استقبال از زائران وجود دارد. پزشکان داوطلب ما و همچنین طرح شهر سالم تحت مدیریت شرکت شهر سالم در آنجا مستقر هستند و از زائرین استقبال خواهند کرد که به صورت درمان سرپایی معانیه خواهند شد.

معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: امسال سعی شده است اولویت را به این سه مرز بدهیم. اما در داخل سرزمین عراق هم از نجف تا کربلا برنامه ویژه تبلیغاتی خواهیم داشت که در این حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ورود خواهد داشت. هچنین جزوه‌هايي مناسبی را تهیه کرده‌ایم که هنگام ورود زائرین به سرزمین کربلا به آنها داده خواهد شد. در این جزوه‌ها آداب زیارات، ملاحظات بهداشتی و کنسولی در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

امرودی با اشاره به اینکه از افراد علاقمند به خدمت در مراسم اربعین و حضور در کربلا دعوت بعمل خواهد آمد، گفت: معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، افرادی که علاقه‌مند هستند در کربلا به صورت داوطلب خدمت‌رسانی کنند و نظافت کربلا را در ایام اربعین بر عهده داشته‌ باشند جذب خواهد کرد. این افراد در این ایام به عنوان خدام‌الرضا (ع) در کربلا با مهندسی سازمان خدمات شهری شهرداری تهران به نظافت کربلا خواهند پرداخت.

کد خبر 311616

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha