چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: ستاره‌ها و کواکب تأثیر خود را روی خلق و خوی، سلامت، روابط و کار ما می‌گذارند. امروز به شما می‌گوییم که ستارگان و ماه تولد روی اندام و وضعیت بدنی نیز تأثیر دارند.

برخی از متخصصانی که به طور جدی روی ستاره‌شناسی و طالع بینی مطالعه دارند اسراری را از نمادهای ماه‌های تولد و تأثیر آن‌ها روی خورد و خوراک و در نهایت اندام برملا کرده‌اند. در این مطلب به شما می‌گوییم که متولدین هر ماه چه نوع رژیم غذایی در زندگی روزمره داشته باشند تا به اندام دلخواه خود برسند.

رژیم غذایی برحسب ماه تولد

 • متولدین برج حمل (فروردین)

شما فرد پرشور و فعالی هستید و به ندرت زمانی برای آرام و قرار داشتن دارید. رابطه‌ی شما با غذا خوردن مبهم است؛ به طوری که در اکثر موارد سرپایی غذایی می‌خورید و به سراغ کار خود می‌روید. در واقع تنها وعده‌ای که با تمرکز بیشتر غذا میل می‌کنید شام است. به همین دلیل میل زیادی به ریزه‌خواری و همچنین عادت‌های نادرست دارید.

 • مواد غذایی مفید برای شما

شما باید یاد بگیرید که یک جا بند شوید و برای غذا خوردن وقت بگذارید. باید مواد غذایی سالم‌تری میل کنید. مواد غذایی مفید برای شما عبارت است از میوه‌ها و سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، بادمجان، توت فرنگی و هلو. علاوه بر این شما باید مواد غذایی حاوی قندهای دیرجذب و پروتئین را بیشتر مصرف کنید.

 • رژیم لاغری مناسب شما

با وجود اینکه شما فردی با اراده هستید اما به سختی می‌توانید خودتان را با یک رژیم خاص وفق بدهید. در واقع عمل محروم کردن خود به واسطه‌ی هر رژیمی باعث می‌شود که از آن طرف بام افتاده و دچار افراط و تفریط از هر نوعی شوید. بنابراین بهترین دوست و همیار لاغری یک فروردینی ورزش است. توصیه می‌کنیم از ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی و ورزش‌های استقامتی برای لاغری و حفظ تناسب اندام خود بهره ببرید.

متولدین برج ثور (اردیبهشت)

شما ذاتاً طرفدار لذت و زیبایی هستید و غذا خوردن را دوست دارید. حتی می‌توان گفت که شما زندگی می‌کنید تا هر نوع لذت روی زمینی را بچشید. شما فرد خوش خوراکی هستید و از هیچ موقعیتی برای لذت بردن چشم پوشی نمی‌کنید. نمی‌توان گفت که شما رابطه‌ی بدی با مواد غذایی دارید اما شما نمی‌دانید که کی باید دست از خوردن بکشید. شما به ندرت از یک وعده‌ی غذایی صرف نظر می‌کنید و به آرامی غذا می‌خورید.

 • مواد غذایی مفید برای شما

شما قبل از هر چیزی باید سیر شدن را یاد بگیرید. مواد غذایی مفید برای شما عبارتند از سبزیجاتی مانند لوبیا، کاهو، هویج و میوه هایی از هر نوع و غذاهای دریایی.

 • رژیم لاغری مناسب شما

بین متولید اردیبهشت و رژیم‌های لاغری هیچ رابطه‌ی دوستانه‌ای وجود ندارد. بله شما فرد خوش خوراکی هستید و قادر به رژیم گرفتن نیستید. اگرچه شما اراده‌ی شروع یک رژیم را دارید اما به همان سرعت آن را کنار خواهید گذاشت. برای لاغری مجبور هستید که از مصرف برخی مواد غذایی خودداری کرده و برخی دیگر را در الویت قرار دهید. از بین ورزش ها سراغ ژیمناستیک، شنا و ورزش های مقاومتی بروید چون کمک زیادی به تناسب اندام‌تان خواهد کرد.

 • متولدین برج جوزا (خرداد)

ارتباط شما با مواد غذایی قبل از هر چیزی به وضعیت روحی و میزان استرس شما بستگی دارد. از این جهت شما به شیوه‌ای نامنظم غذا می‌خورید و در برخی مواقع دچار بی‌نظمی غذایی می‌شوید. در نتیجه لازم است که مراقب خورد و خوراک خود در زمان استرس باشید.

 

 • مواد غذایی مفید برای شما

شما باید مواد غذایی متنوعی در برنامه‌ی خود داشته باشید. می‌توانید بر حسب میل خود سبزیجات و میوه‌ها را انتخاب و میل کنید.

مصرف گوشت سفید نیز جزو مواد غذایی مفید برای شما است. روش بخارپز کردن نیز بیشتر مناسب شرایط شماست.

 • رژیم لاغری مناسب شما

نمی‌توان گفت که شما جزو افرادی هستید که به طور داوطلبانه یک رژیم خاص را دنبال می‌کنید. بهترین روش حفظ تناسب اندام برای شما کنترل احساسات و پیروی از روش‌ها و قوانین ساده‌ی تغذیه‌ی سالم است. رژیم‌هایی که سخت نباشند و شما را به وحشت و استرس نیندازند. برای حفظ تناسب اندام خود از ورزش‌هایی مانند تنیس، پیاده روی و ورزش های کششی غافل نشوید.

 • متولدین برج سرطان (تیر)

می‌توان گفت که شما تغذیه‌ی نامناسبی دنبال می‌کنید و همیشه تحت تأثیر احساسات هستید. بنابراین بر حسب شرایط روحی روانی خود نیز غذا می‌خورید و یا نمی‌خورید بنابراین یا چاق می‌شوید و یا لاغر. در گام اول باید یاد بگیرید که حساسیت‌های خود را کنترل کنید و بر احساس پرخوری غلبه داشته باشید. شما عاشق طعم شیرین و شیرینیجات هستید. بنابراین حفظ تناسب اندام اندکی برای شما دشوار خواهد بود.

 • مواد غذایی مفید برای شما

محصولات لبنی و همچنین غذاهای تهیه شده از آب مرغ یا آب گوشت و خورش‌ها برای شما مفید هستند. توصیه می‌کنیم غذاهای دریایی از ماهی گرفته تا جلبک را در برنامه‌ی غذایی خود داشته باشید.

 

 • رژیم لاغری مناسب شما

از آنجایی که شما فرد خوش خوراک و کمابیش پرخوری هستید رژیم گرفتن برای شما سخت است. به خاطر اینکه خیلی زود همه چیز را فراموش می‌کنید. علاوه بر این، عمل محروم ساختن خود از خوردن باعث می‌شود واکنش افراطی نشان داده و بیش از پیش به سمت مصرف مواد غذایی کشیده شوید. متأسفانه متولدین این ماه در گرفتن رژیم لاغری همیشه دچار افراط و تفریط می‌شوند.

گاهی بر خود سختی داده و در پی آن همه چیز به حالت اول و حتی بدتر بر می‌گردد. بنابراین احتمال ابتلا به پرخوری عصبی یا بی‌اشتهایی عصبی در بین این افراد بیشتر است. بنابراین بهتر است هر نوع رژیم لاغری را فراموش کرده و تغذیه‌ای سالم و متعادل در پیش بگیرید. در خصوص ورزش نیز شما فرد بسیار فعالی نیستید. بنابراین ورزش‌هایی مانند شنا برای شما مناسب‌تر است.

 • متولدین برج اسد (مرداد)

شما به زندگی خوب و لوکس علاقمند هستید اما در خصوص تغذیه برای زنده ماندن غذا می‌خورید. دست به انتخاب می‌زنید و ترجیح می‌دهید غذاها را بچشید تا اینکه با ولع زیاد به پرخوری بپردازید. بنابراین می‌توان گفت که رابطه‌ی شما با غذا و به طور کلی تغذیه خوب است و علاقه‌ی زیادی به حفظ ظاهر و تناسب اندام دارید.

 

 • مواد غذایی مفید شما

شما گوشت‌خوار هستید و نیاز دارید که به طور منظم گوشت قرمز بخورید. البته همیشه این خطر وجود دارد که مصرف میوه و سبزی‌جات را فراموش کنید. برای همین باید مراقب این خطا باشید و میوه و سبزی‌جات بیشتری وارد برنامه‌ی غذایی‌تان بکنید.

 

 • رژیم لاغری مناسب شما

به طور کلی شما مخالف رژیم لاغری هستید و ترجیح می‌دهید متناسب با اندام و میل خود غذا بخورید. توصیه می‌کنیم دچار افراط نشوید و در انتخاب مواد غذایی هشیارتر عمل کنید. ورزش‌هایی که باعث تقویت قلب می‌شوند مانند پیاده روی، دو، ورزش‌های مقاومتی و هر نوع ورزشی که باعث حفظ تناسب اندام می‌شود برای شما مناسب است.

 • متولدین برج سمبله (شهریور)

متولدین شهریور در خصوص مواد غذایی و تغذیه سخت‌گیرترین افراد هستند. این افراد هر چیزی را نمی‌خورند. اگر شما متولد این ماه هستید بدون شک بهداشت غذایی را تا جایی رعایت می‌کنید که حتی کارتان به اندازه‌گیری کالری‌های دریافتی نیز می‌کشد.

 

 • مواد غذایی مفید برای شما

شما میل زیادی به گیاه‌خواری دارید. بنابراین سبزی‌جات و میوه‌ها از هر نوعی برای شما مناسب‌تر است. البته یادتان باشد که نباید از جذب میزان کافی پروتئین غافل شوید. شما انواع رژیم‌ها را به خوبی می‌شناسید و آماده‌ی پذیرش هر کدام هستید. با این حال به خوبی می‌دانید که باید به ندای بدن و نیازهایتان گوش دهید تا رژیم مناسب خود را داشته باشید. می‌توان گفت که شما نیز برای زنده ماندن غذا می‌خورید نه برعکس. در نتیجه همیشه مانند گنجشک غذا می‌خورید.

 

 • رژیم لاغری مناسب شما

شما سبک زندگی سفت و سختی برای خود دارید و در خصوص لاغری هم از هیچ چیز فروگذار نیستید. بهتر است ابتدا خواب خود را کنترل کنید. مصرف انواع دمنوش‌ها برای رسیدن به تناسب اندام به شما توصیه می‌شود. در خصوص ورزش نیز بهتر است ورزش‌های آرام بخش را انتخاب کنید تا آرامش جسمی و روحی را یک جا نصیبتان بکند.

ادامه دارد ...

منبع: تبيان

کد خبر 308818

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha