همشهری‌آنلاین: آلبوم موسیقی پیمان عشق کاری از سجاد پورقناد با صدای رامین بحیرایی با حضور پیمان سلطانی و جمعی از منتقدان در خانه هنرمندان رونمایی و نقد خواهد شد.

رونمایی امیرجاهد

به گزارش همشهری‌آنلاین آلبوم پیمان عشق کاری است از موسسه فرهنگی هنری ماهور که روی تصانیفی از محمدعلی امیرجاهد ساخته شده است.

در این مراسم که روز پنج شنبه 26 شهریور ماه جاری در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد،فیلم مستندی تحت عنوان "هزار دستان امیر جاهد" ساخته منوچهر مشیری به نمایش در خواهد آمد. در ادامه پس از صحبت‌های کوتاهی از عوامل تولید این اثر، جلسه نقد و پرسش و پاسخ درباره "پیمانه عشق"با حضور محمود توسلیان،پیمان سلطانی،سعید یعقوبیان و کامیار صلواتی برگزار خواهد شد.

پیمان عشق اولین آلبوم از مجموعه‌ای است که بر اساس تصانیفِ تصنیف سرای نامدار ایران، محمدعلی امیرجاهد با صدای رامین بحیرایی و همکاری گروه صهبای کهن تهیه شده است.

در این آلبوم سجاد پورقناد با افزودن جملاتی سازی به بازسازی و چندصدایی نمودن تصانیف امیرجاهد پرداخته است. در ابتدای آلبوم، پورقناد مقدمه‌ای به نام «ترنم» ساخته که در آن تمام سازهای ارکستر به معرفی خود می‌پردازند.

سجاد پورقناد در این اثر با چندین روش مختلف با استفاده از فنون چندصدایی به بازسازی این قطعات پرداخته است. نوازندگان این آلبوم: سجاد پورقناد (تار و سه تار)،علی نجفی ملکی (نی)، سعید رحیمی (سنتور)، علیرضا دریایی (کمانچه و قیچک آلتو) و پیام بحیرایی (عود) هستند که همه آنها در بخش هایی به اجرای جواب آواز پرداخته اند؛ همچنین محمدرضا قبادی در این آلبوم به اجرای جواب آواز با ساز تار پرداخته است.

رونمایی از این آلبوم ساعت 15 تا 17 روز پنج شنبه 26 شهریور ما سال جاری در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان بر گزار خواهد شد. ورود برای عموم آزاد است.

کد خبر 307446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار