همشهری آنلاین: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از رایگان بودن پیش‌ثبت‌نام اعزام به عتبات در ایام اربعین خبر داد و گفت: امسال هیچ زائری بدون ثبت‌نام در سامانه سماح نمی‌تواند به عتبات اعزام شود.

به گزارش فارس، محسن نظافتی ، درباره پیش‌ثبت نام اعزام به کربلا در ایام اربعین،گفت: گزارشی که اخبار 20:30 و پیک‌بامدادی در شب گذشته مبنی بر دریافت 130 هزار تومان برای پیش‌ثبت نام اعزام به کربلا در اربعین پخش کردند را تکذیب می‌کنیم.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: هم‌اکنون این سامانه در دسترس همگان است و متقاضیان می‌توانند از منزل بدون پرداخت هیچ وجهی در این سامانه ثبت‌نام کنند.

وی به خطایی که در گزارش اخبار صدا و سیما به وجود آمده بود، اشاره کرد و گفت: این سامانه دو منظوره است و غیر از زمان اربعین نیز فعال است. این سامانه برای ثبت‌نام افرادی که متقاضی سفر انفرادی به عتبات در ایام غیر از اربعین هستند نیز فعال است و افراد باید با مراجعه به دفاتر زیارتی و ثبت‌نام در این سامانه ویزای انفرادی دریافت کنند.

نظافتی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این سامانه برای دسترسی عموم مردم فقط برای اعزام به اربعین بازگشایی شده و افراد چه در قالب گروه‌های 10 نفره و چه انفرادی می‌توانند ثبت‌نام کنند و پس از گروه‌بندی توسط سازمان حج و زیارت و صدور ویزا به عتبات اعزام می‌شوند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: سامانه سماح غیر از زمان اربعین فقط در دسترس دفاتر زیارتی است که کد و رمز مخصوص دفاتر را می‌خواهد ولی هم اکنون برای دسترسی عموم مردم باز شده است و به صورت رایگان پیش‌ثبت‌نام اعزام به کربلا را انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: موضوع پرداخت 130 هزار تومان برای زمان غیر از اربعین است که شخص با مراجعه به دفاتر زیارتی برای دریافت ویزای انفرادی باید پرداخت کند. هم‌اکنون برای پیش‌ثبت‌نام اعزام به کربلا در ایام اربعین هیچ‌گونه وجهی از متقاضیان دریافت نمی‌گردد.

نظافتی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی با نیروی انتظامی امسال هیچ‌ زائری بدون ثبت‌نام در سامانه سماح و دریافت کد رهگیری نمی‌تواند در ایام اربعین به عتبات اعزام شود.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در خاتمه از ثبت‌نام 750 نفر در روز گذشته در سامانه سماح خبر داد.

کد خبر 306393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار