همشهری آنلاین: مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان بر ضرورت یافتن راهکارهای تجاری سازی محصولات ارگانیک در کشور با توجه به ارتباط مستقیم این محصولات با سلامت انسان ها تأکید کرد.

ضرورت یافتن راهکارهای تجاری‌سازی محصولات ارگانیک در کشور

به گزارش ايسنا، دکتر مجید متقی طلب در حاشیه همایش ملی تولیدات ارگانیک، دام، طیور و آبزیان که در دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به امنیت غذایی و نقش آن در سلامتی و بهداشت جامعه اظهار کرد: چالش ایمنی غذا یکی از دغدغه های اصلی پیش روی کشورها و سازمان ملل متحد در قرن بیستم است.

وی با بیان این که احتمال بروز برخی مشکلات برای انسان ها در تولید محصولات وجود دارد٬ گفت: تولیدات ارگانیک احتمال بروز مشکلاتی که در سلامتی و بهداشت جامعه نقش دارد را کاهش می دهد.

مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به این که در تولید محصولات ارگانیک هیچ گونه ماده شیمیایی و پتروشیمی و آنتی بیوتیک استفاده نمی شود٬ افزود: برخی کشورها در این زمینه خوب سرمایه گذاری کردند.

دکتر متقی طلب با اشاره به این که برخی در داخل نیز به سرمایه گذاری در این زمینه فعال شدند٬ گفت: فرهنگ‌سازی باید در این زمینه گسترش یابد تا تولیدکننده برای تولید، سرمایه گذار برای سرمایه گذاری و مصرف کننده نیز با مزایای مصرف آشنا شوند.

وی بر ضرورت یافتن راهکارهای تجاری سازی محصولات ارگانیک در کشور با توجه به ارتباط مستقیم این محصولات با سلامت انسان ها تأکید کرد.

مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان در پایان خاطر نشان کرد: در حاشیه این همایش دو روزه فن بازار محصولات ارگانیک با حضور 30 تولیدکننده از 8 استان برگزار شد.

کد خبر 306239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار