همشهری آنلاین: رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به افتتاح نخستین خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران، گفت: تولید محصولات سلامت‌محور در کشور می‌تواند سهم قاچاق را کم‌تر و تولید ثروت را بیشتر کند.

به گزارش تسنیم، نخستین خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران با حضور رئیس سازمان غذا دارو در شرکت بهداشتی دکتر عبیدی افتتاح شد.

دكتر رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا دارو در حاشیه افتتاح نخستین خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران با توضیح تولید اینگونه لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک در کشور، عنوان کرد: محصولات ارگانیک در دنیا روز به روز مورد توجه قرار می‌گیرد و بیشترین استفاده از اینگونه محصولات نیز در حوزه کشاورزی است ولی خوشبختانه ما امروز شاهد تولید نخستین محصول آرایشی و بهداشتی تولید داخل در کشورمان هستیم.

وی با اشاره به این‌که انواع واردات لوازم آرایشی بهداشتی ارگانیک در کشور وجود دارد ولی بسیار گران است، بیان داشت: متأسفانه قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به ایران بسیار زیاد است و ما هر چه بتوانیم در حوزه تولید اینگونه لوازم در کشورمان سرمایه‌گذاری کنیم و برندهای معتبر ملی ایجاد کنیم قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران نیز کم‌تر می‌شود.

رئیس سازمان غذا در توضیح بیشتر درباره مواد اولیه محصول جدید آرایشی بهداشتی ارگانیک شرکت بهداشتی دکتر عبیدی که برای نخستین بار در ایران تولید می‌شود، گفت: این محصول یک نوع کرم صورت است که تمام فرمولاسیون آن در ایران و به صورت گیاهی صورت پذیرفته است.

دیناروند ادامه داد: در بین تولیدات سلامت‌محور لوازم آرایشی بهداشتی بیشترین قاچاق را در کشور دارد و متاسفانه قاچاق همیشه باعث ضرر به تولید و اشتغال می‌شود و از طرفی دیگر تبلیغات اینگونه لوازم آرایشی بهداشتی در شبکه‌های ماهواره‌ای دامنه این مشکل را افزایش می‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم بر اساس محورهای اقتصاد مقاومتی با تولید اینگونه فرآورده‌ها در داخل کشور هم سهم قاچاق را در ایران کم کنیم و هم برای ایران تولید ثروت صورت پذیرد. بنابراین تولید کالاهای سلامت محور در این حوزه نقش مؤثری می‌تواند ایفا کند زیرا متأسفانه کالاهای قاچاق در ایران سالانه رقمی بالغ بر 20 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است.

کد خبر 294814

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha