همشهری آنلاین: نتایج یک تحقیق در دانشگاه بیرمنگهام نشان می‌دهد نوشیدن آب قبل از غذا می‌تواند به کاهش وزن و لاغری کمک کند.

به نوشته روزنامه لوفیگارو در اینترنت، راه حل‌های بسیار ساده برای لاغر شدن گاهی اوقات بهترین‌اند. پژوهشگران دانشگاه بیرمنگهام اعلام کردند که نوشیدن آب قبل از خوردن می تواند به کاهش وزن در دوران رژیم غذایی کمک کند.

این مطالعه که در شماره آگوست نشریه اوبزیتی منتشر شده است به دست اندرکاران امر تغذیه توصیه می کند این عاده ساده و موثر را به افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند پیشنهاد کنند.

دکتر هلن پارتی، استاد دانشگاه بیرمنگهام و مسئول این تحقیق می‌گوید: زیبایی این روش ، آسانی آن است. آب مانند یک عنصر ضد گرسنگی عمل می کند ، قبل از غذا معده را پُر می‌کند و اشتها را کاهش می‌دهد. نه تنها فرد وزن بیشتری از دست می‌دهد ، در عین حال احساس نمی‌کند که رژیم کم خوری گرفته است.

این تحقیق روی هشتاد و چهار فرد پنجاه و شش ساله چاق با داشتن شاخص توده بدنی بیش از سی در مدت دوازده هفته صورت گرفته است. در پایان تحقیق ، افرادی که نیم لیتر آب نیم ساعت قبل از صرف غذا نوشیده بودند ، بطور متوسط دو کیلو و چهار صد گرم وزن از دست دادند.

کد خبر 305984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار