پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱

همشهری آنلاین: میزان ریزگردهای موجود در هوای بوشهر به حدود ۱۰ برابر استاندارد رسید. میزان استاندارد ریزگردها موجود در هوا ۱۵۰ میکروگرم برمتر مکعب است .

haze bushehr

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار صداوسیما گفت: بر اثر افزایش ریزگردها در استان، ساعت چهار بامداد امروز میزان ریزگردهای موجود در هوای بوشهر به هزار و 477 میکروگرم بر مترمکعب رسید که این میزان 9 و 8 دهم برابر میزان استاندارد است.

حسین دلشب افزود: میزان استاندارد ریزگردها موجود در هوا 150 میکروگرم برمتر مکعب است .

وی گفت: با کاهش ریزگردها در طول روز بعدازظهر امروز میزان ریزگردها در هوای بوشهر به 613 میکروگرم بر مترمکعب رسید که حدود چهار برابر میزان استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت : وقتی میزان ریزگردها بین 150 تا 350 میکروگرم بر مترمکعب باشد هوا در شرایط ناسالم است، اگر بین 350 تا 420 باشد بسیار ناسالم و اگر از این مقدار بیشتر شود هوا در شرایط خطرناک قرار دارد.

وی افزود : وقتی هوا در شرایط ناسالم قرار گیرد نه تنها کودکان، سالمندان و بیماران بلکه همه افراد دچار مشکل می شوند و باید مراقب باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از مسوولان خواست به مسائل زیست محیطی از جمله ریزگردها بیشتر توجه کنند چرا که با سلامتی مردم ارتباط دارد.

کاهش دید افقی، ایجاد سوانح جاده‌ای به دلیل دید ناکافی، زیان به برخی از محصولات کشاورزی و ایجاد اختلالات تنفسی برای موجودات زنده از جمله مشکلات ناشی از افزایش میزان ریزگردها در هوا و آلودگی محیط زیست است.

توده گردوخاک که از بعداز ظهر دیروز آسمان استان بوشهر فرا گرفته امروز میزان دید افقی را تا هزار و 800 متر در بوشهر کاهش داد.

کد خبر 305983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار