۷‌ماه دیگر رئیس جدید فوتبال انتخاب می‌شود و از هم‌اکنون صف‌بندی‌هایی در این خصوص درون فدراسیون به‌وجود آمده است.

اختلاف در فدراسیون فوتبال بالا گرفت

به‌نظر مي‌رسد سال آخر رياست كفاشيان با 7سال گذشته اين تفاوت را داشته باشد كه او برخلاف گذشته در ميانه 2گروه رقيب و مخالف از هم قرار گرفته است و سعي مي‌كند، استقلال خود را در ظاهر هم شده، حفظ كند. كفاشيان پيش از اين گروهي از مخالفان خود را از هيأت رئيسه بيرون فرستاده بود و اما از يك سو مخالفان وزارت ورزش را نزد خود نگه داشته و از سوي ديگر منصوبان به وزارت ورزش را نيز در كنار خود جا داده است.

وزارت ورزش نيز از او هيچ حمايتي نمي‌كند و حتي آشكارا در جلسات رسمي و غيررسمي از وي انتقاد مي‌كند اما كفاشيان سعي كرده است كه در ظاهر هم شده حساب خود را با 2نايب‌رئيس‌اش يعني اسلاميان و مهدي تاج كه به گروه اصفهاني‌ها معروف هستند، جدا كند. هفته پيش بود كه مهدي تاج رئيس سازمان ليگ در مجلس وقتي سخنان انتقاد آميز محمود گودرزي وزير ورزش را در مورد فوتبال شنيد با طعنه گفت كه دبيركل منصوب به‌خودش مسئوليت داوري را در فوتبال دارد. به نوشته خبرگزاري فارس، تاج در واكنش به اين موضوع خطاب به گودرزي گفته؛ «شما نايب‌رئيس بانوان و دبير كل را تحميل كرديد، چگونه مي‌گوييد كه نقشي در فدراسيون فوتبال نداريد؟رئيس سازمان ليگ ادامه داده موضوع داوري هم زيرنظر دبير كل است كه شما انتخاب كرديد.»اين اما تنها حمله به وزارت ورزش به بهانه آنچه تحميل دبيركل فدراسيون فوتبال گفته مي‌شود، نيست.

گرچه كفاشيان مي‌گويد كه بعد از عزل نبي از دبيركلي مشاوره‌هايي از سوي وزارت ورزش در مورد عليرضا اسدي به او شده است اما وي در نهايت اين پزشك و از شاگردان پرويز دهداري در تيم ملي را به دبيركلي انتخاب كرده است. اسدي در دهه 60در تيم ملي جوانان و تيم ملي بزرگسالان حضور داشته است و با شيوه و روش خاص ازجمله كم‌مصاحبه‌بودن، انتقاداتي را متوجه خود كرده است؛ شايد اوج اين مسئله پس از مصاحبه كي‌روش بعد از جلسه خصوصي در مورد تيم ملي با اسدي بود كه به‌شدت از او انتقاد كرد. البته هيچگاه معلوم نشد كه در اين جلسه پشت درهاي بسته چه ميان اين دو گذشته كه كي‌روش را به‌شدت عصبي كرده بود.

در ادامه اختلاف در اركان فدراسيون فوتبال اسلاميان نايب‌رئيس فدراسيون فوتبال گفته كه اسدي را وزارت ورزش انتخاب كرده، اما در مسئله داوري كه زيرنظر اسدي فعاليت مي‌كنند هواي او را ندارند، واكنش دبيركل را به همراه داشت:« نيازي نداريم كه كسي هواي ما را داشته باشد. تعجبم بر اين است كه اعضا عليه يكديگر صحبت مي‌كنند. هيأت رئيسه كه نبايد عليه ديگر اركان صحبت كند. در بيان اين موضوع اشتباهي رخ داده و نمي‌دانم از سوي خبرنگاران بوده يا از سوي اسلاميان اما اين كميته‌ها زيرنظر دبير كل فعاليت نمي‌كنند.

بهترين تعريف در اين موضوع را AFC ارائه مي‌دهد كه كميته‌ها فقط كار مشاوره و بر‌نامه‌ريزي دارند. يعني آنها در اجرا وارد نمي‌شوند. اما دپارتمان‌ها زيرنظر ما فعاليت مي‌كنند و به اين صورت نيست كه در كار آنها دخالتي كنيم.» در چنين شرايطي از يك سو دبيركل فدراسيون با به چالش كشيدن مباحثي چون مديريت بر سازمان ليگ، كميته داوران و دپارتمان‌هاي فدراسيون و در سوي مقابل نايب‌رئيسان با اعلام اينكه اين موارد نظرات وزارت ورزش است كه توسط اسدي پيگيري مي‌شود با يكديگر به منازعه برخاسته‌اند. به‌نظر مي‌رسد پايان اين نبرد با انتخابات رياست جديد فدراسيون فوتبال هر روز به شكلي جديد ادامه دار خواهد بود.

کد خبر 305713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار