چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: بشار اسد ضمن تاکید بر نیاز به تغییر روند حل بحران در سوریه و این‌که مبارزه با تروریسم اولویت هرگونه طرحی برای حل بحران سوریه است، تاکید کرد: اگر امید مردم سوریه به پیروزی نبود نمی‌توانستند چهار سال و نیم مقاومت کنند.

bashar-almenar

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه المنار لبنان، که توسط عمرو ناصف، انجام شد، تاکید کرد:در حال حاضر ما در درجه اول روی مردم سوریه و بعد بر دوستان سوریه در منطقه و جهان حساب باز می‌کنیم.

او در خصوص این‌که بحران سوریه به ساعات آخر خود رسیده است، گفت: تا زمانی که اساس مشکلات در سوریه حل نشود نمی‌توانیم در خصوص این‌که بحران به ساعات آخر خود رسیده، صحبت کنیم. زمانی که کشورها توطئه علیه سوریه و ریختن خون مردم این کشور و حمایت مالی و تسلیحاتی خود از تروریست‌ها را متوقف کردند در آن زمان می‌توانیم بگویم که بحران به ساعات آخر خود رسیده است. زمانی که حمایت خارجی از تروریسم متوقف شود مبارزه با تروریست‌ها آسان‌تر خواهد بود. در حال حاضر ما شاهد تحولاتی در جهان هستیم اما این تحول یک چیز است و رسیدن به پایان بحران چیز دیگری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران،بشار اسد تصریح کرد: روند سیاسی بحران سوریه باید میان گروه‌های سوری مستقل و مردم این کشور باشد تا تاثیر لازم را داشته باشد نه به صورت کنونی که می‌بینیم. روند سیاسی با قدرت‌های مرتبط با خارج در ارتباط است. روند سیاسی برای حل بحران سوریه و پیشرفت این کشور ضروری است اما تاکنون عوامل ضروری باعث نشده تا با این مذاکرات به نتیجه نهایی برسیم. به ویژه در حال حاضر همچنان حمایت از تروریسم ادامه دارد.

رئیس‌جمهور سوریه در خصوص نقش عمان در نزدیک‌ کردن دیدگاه‌ها و نشست‌هایی که در خصوص حل بحران سوریه برگزار کرده گفت: دیدارهای عمان با هدف اطلاع یافتن از دیدگاه‌های سوریه درخصوص چگونگی حل بحران این کشور انجام شده و آنها برای رسیدن به یک چیز مشخص به فضای منطقه‌ای و بین‌المللی نگاه می‌کنند و ما خواهیم دید که اوضاع تا کجا پیش خواهد رفت.

کد خبر 305110

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها