شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر نیرو با تاکید بر این که قوانین و برنامه‌های جدیدی از سوی شورای عالی آب برای حفاظت از ذخایر آبی دشت‌ها و ساماندهی چاه‌ها پیش‌بینی شده است، گفت: بحران آب زیرزمینی یک مسئله چند بعدی است.

ممنوعیت برداشت آب از دشت‌های بحرانی

به گزارش مهر، حمید چیت‌چیان گفت: ۸۰ درصد سرزمین ما در مناطق خشک و نیمه‌خشک قرار دارد و کاری که می‌توانیم در حال حاضر انجام دهیم متعادل‌ کردن برداشت آب از منابع آب سطحی و زیرزمینی است به‌ طوری که بتوانیم در کشور به یک توسعه پایدار دست یابیم.

وزیر نیرو با اعلام این که تاکنون ۴۷۰۰ چاه آب غیرمجاز در سطح کشور مسدود شده است، اظهار داشت: امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده، میزان انسداد چاه‌های غیرمجاز بیش از این شود و توقف فعالیت چاه‌های غیرمجاز عدد معقولی باشد.

چیت‌چیان تصریح کرد: البته با تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی، مسدود کردن چاه‌های کشاورزی به نحوی انجام شده که موجب کاهش محصولات کشاورزی نشود. وی با اشاره به بحران آب و مدیریت منابع آب زیرزمینی گفت: مسئله‌ بحران آب زیرزمینی یک موضوع چند بعدی است، چرا که این مسئله هم مربوط به مسائل اقتصادی و هم مربوط به مسائل اجتماعی کشور می‌شود.

وزیر نیرو افزود: هم‌ اکنون در سطح شورای عالی آب کشور برنامه‌های مشخصی را در زمینه‌ حل بحران آب زیرزمینی انجام و قوانینی نیز برای ساماندهی چاه‌های غیرمجاز تعیین شده است. چیت چیان ادامه داد: در سطح استان‌ها و دشت‌ها نیز شوراهایی برای حل موضوع چاه‌های غیرمجاز به ریاست استانداران در نظر گرفته شده‌اند و هدف ما این است که بتوانیم برنامه‌های اجرایی را در این زمینه داشته باشیم.

کد خبر 304626

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها