همشهری آنلاین: شاگردان محمد طلایی برای دومین سال پیاپی قهرمان جهان شدند.

Wrestling

در پایان رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان که روزهای شنبه و یکشنبه (24 و 25 مرداد) در شهر سالوادور داباهیا در برزیل برگزار شد، تیم ایران با کسب 2 مدال طلا، و 4 مدال نقره و کسب 62 امتیاز برای نخستین بار در تاریخ برای دومین سال پیاپی با سرمربیگری محمد طلایی قهرمان جهان شد. تیم‌های آذربایجان با 58 و روسیه با 49 امتیاز دوم و سوم شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در روز دوم این رقابت‌ها در وزن 55 کیلوگرم محمد نامجومطلق در دور نخست با نتیجه 12 بر 1 یرسون هنائو از شیلی را شکست داد و در دور دوم با نتیجه 10 بر 0 مقابل ویکتور لیزن از آلمان به پیروزی رسید و در دور بعد سزگن پیسمیگاز از ترکیه را 6 بر 3 مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل ماهیر آمیراسالانوف از آذربایجان با نتیجه 2 بر 4 شکست خورده و راهی دیدار رده‌بندی شد. نامجومطلق برای کسب مدال برنز مقابل حسن حسین بدرالدین‌اف از روسیه با نتیجه 4 بر 6 مغلوب شد و به مقام پنجم بسنده کرد.

در وزن 66 کیلوگرم جمال عبادی در دور اول در ثانیه‌های پایانی با نتیجه 7 بر 6 مغلوب کنچادزه از گرجستان شد که با توجه به شکست حریفش مقابل کشتی‌گیر ژاپنی، عبادی از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن 84 کیلوگرم مجتبی گلیج در مبارزه اول با نتیجه 10 بر 0 ایرادلی متستوری از گرجستان را شکست داد و در دوم با نتیجه 11 بر 1 از سد ماگومد رسول گاجی ماگومدوف از آذربایجان گذشته و راهی یک چهارم نهایی شد. گلیج در این مرحله مقابل با شوتا شیرای از ژاپن با نتیجه 11 بر 0 به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی مقابل آرسن مورس علی‌یف از روسیه 13 بر 3 به پیروزی رسید و فینالیست شد. گلیج در دیدار فینال خرامینکوف از بلاروس را با اقتدار 12 بر 2 شکست داد و قهرمان شد.

در وزن 120 کیلوگرم امین طاهری در دور نخست با نتیجه 16 بر 6 مقابل تایکی یاماموتو از ژاپن به برتری دست یافت و در دور دوم 5 بر 2 از سد کریستوف راول از روسیه گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. طاهری در این مرحله با نتیجه 7 بر 2 یونس دِدِه از ترکیه را شکست داد و فینالیست شد. وی در دیدار فینال مقابل سعید گامیدوف از آذربایجان با نتیجه 3 بر 14 باخت و به مدال نقره رسيد.

چهار آزادکار وزن اول کشورمان نیز موفق به کسب یک مدال طلا و سه نقره شده بودند که ایمان صادقی در 60 کیلوگرم به مدال طلا رسید و علیرضا گودرزی در 50، رضا مظفری در 74 و سیدایمان حسینی در 96 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند.

 

کد خبر 304187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار