همشهری آنلاین: رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص پشه‌های سفید یا سفید بالک‌ها گفت: فعلا بیماری خاصی به این پشه‌ها نسبت داده نشده است.

سفید بالک‌ها بیماری‌زا نیستند

به گزارش ايرنا، خسرو صادق نیت روز یکشنبه گفت: به‌رغم این که تاکنون بیماری خاصی به پشه‌های سفید نسبت داده نشده است اما در حال بررسی آنها هستیم.

وی افزود: پشه‌های سفید ممکن است با داخل شدن به راه‌های تنفس فوقانی باعث ایجاد تحریک سیستم تنفسی شوند که می‌تواند برای افراد آزاردهنده باشد.

صادق نیت تصریح کرد: شهروندانی که از مناطق با تراکم بالای سفید بالک‌ها عبور می‌کنند برای جلوگیری از ورود آنها به راه‌های تنفس فوقانی از ماسک‌های پارچه‌ای استفاده کنند.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ورود این پشه‌ها به چشم نیز مانند ورود گرد و خاک به چشم است که باید به صورت بهداشتی از چشم خارج شوند.

صادق نیت افزود: مکاتباتی از سوی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در راستای همکاری با شهرداری برای مقابله با پشه‌های سفید صورت گرفته است.

مگس سفید (Whitefly)، سفیدبالک یا عسلک گلخانه‌ای حشره‌ای در خانواده سفیدبالکان است که اواخر بهار سال گذشته در آسمان پایتخت دیده شدند.

اندازه سفیدبالک‌ها کوچک و سطح بدن و بال‌های آنها به وسیله پودر سفید رنگی پوشیده شده که در ظاهر شباهت بسیاری به پروانه‌ها اما در مقیاسی بسیار کوچک‌تر از آنها هستند.

کد خبر 304171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار