سه‌شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس پیش‌بینی کارشناسان احتمال وجود آفت موسوم به مگس سفید در شهر تهران از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری وجود دارد.

مگس سفید در راه است

به گزارش ايرنا، رحمت اله حافظی با بیان این که سال گذشته نیز این نوع آفت در شهر تهران وجود داشت افزود: در سال گذشته اقدامی برای کاهش جمعیت و تراکم مگس سفید انجام شد.

وی با اشاره به انجام تمهیدات لازم برای رفع مشکل مگس سفید از شهر تهران گفت: آب‌شویی برگ درختان و استفاده از چسب محیطی بر تنه درختان از تمهیداتی بود که بدون ایجاد آلودگی محیط زیست، به کاهش تعداد این آفت منجر شد.

حافظی اقدام انجام شده برای کاهش تعداد مگس سفید را مداخله‌گرایانه دانست و خاطر نشان کرد: در مقابل این پدیده نمي‌توان اقدام پیشگیرانه‌ای انجام داد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ایجاد این پدیده را بر اثر رویه‌های غلط کشاورزی و خطای گذشته عنوان کرد.

وی تاکید کرد: تخم‌گذاری‌هایی که در سال‌های گذشته توسط مگس سفید انجام شده در مناطق غربی استان تهران به بار نشسته و حضور حجمی این آفت در پایتخت دیده خواهد شد.

وی افزود: در صورت تغییرات آب و هوایی و بارندگی حضور مگس سفید در شهر تهران به حداقل می‌رسد.

حافظی با بیان این که کارشناسان باید در این خصوص بررسی‌های لازم را انجام دهند گفت: اقدام کارشناسی مجموعه‌های مرتبط وزارت جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقاتی و آموزشی وابسته به این سازمان برای آموزش کشاورزان در خصوص نحوه استفاده از سموم و کودهای شیمیایی نیز در کاهش آفت مگس سفید موثر است.

کد خبر 291492

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha