همشهری آنلاین: مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: به دنبال گزارش‌های تلفات ماهیان در سواحل شهرستان پارسیان، گروه‌های کارشناسی به منطقه اعزام شده‌اند و بر اساس بازدیدهای میدانی، هیچ گونه آلودگی نفتی در منطقه یاد شده دیده نشده است.

مرگ ماهیان ساردین بر اثر بیماری‌های خاص

به گزارش ايرنا، مجید وفادار روز شنبه گفت: نمونه‌برداری از آب و ماهیان تلف شده به صورت جداگانه توسط شیلات، دامپزشکی و محیطزیست انجام شده و انتظار می‌رود در 48 ساعت آینده علت مرگ ماهیان مشخص شود.

وی ادامه داد: ماهیان تلف شده بیش‌تر از گونه‌های ساردینی بوده‌اند و برخی منابع محلی اعلام کرده‌اند هر سال در چنین مواقعی از سال تلفات این گونه ماهی دیده شده اما امسال حجم آن بیش‌تر بوده است.

مدیرکل محیط زیست استان اضافه کرد: بیماری‌های خاص آبزیان و گرم شدن آب دریا و تاثیر آن بر این گونه حساس سطح‌زی می‌تواند از دیگر دلایل این رویداد باشد.

به گفته وفادار، تلفات ماهیان از اولین ساعات بامداد جمعه 23 مرداد در چهار روستای زیارت، بُستانو، شیو و مغدان دیده شده اما تراکم آن در روستاهای مغدان و بُستانو بیش‌تر بوده است.

وی یادآور شد: کار جمع‌آوری و دفن ماهیان تلف شده با همکاری داوطلبانه سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی امروز (شنبه) انجام می‌شود.

پارسیان با حدود 40 هزار نفر جمعیت در فاصله 500 کیلومتری غرب بندرعباس و در مرز هرمزگان و بوشهر در مجاورت عسلویه (میدان نفت و گاز پارس جنوبی) قرار گرفته است.

کد خبر 303964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار