همشهری آنلاین: ناوگروه نیروی دریایی فدراسیون روسیه متشکل از دو فروند ناو رزمی در اسکله منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (بندر انزلی) پهلو گرفت.

 نیروی دریایی ارتش

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، در راستای تحکیم روابط دوستانه دو کشور ایران و روسیه و همچنین توسعه تعاملات دریایی، ناوگروه نیروی دریایی فدراسیون روسیه متشکل از ناوهای رزمی «ولگادونسک» و «ماخاچ قلعه» دقایقی پیش، پس از ورود به آب های سرزمینی کشورمان در اسکله منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (بندر انزلی) پهلو گرفت.

بر اساس این گزارش، این ناوگروه به مدت سه روز میهمان ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی ارتش خواهد بود که طی آن برنامه های متنوعی اعم از دیدار با فرمانده ناوگان شمال نداجا، تمرین مشترک دریایی، بازدید از یگان های شناور نیروی دریایی ارتش و همچنین بازدید مسوولان منطقه چهارم این نیرو از ناوهای روسی پیش بینی شده است.

این سومین حضور ناوگروه های روسی در جمهوری اسلامی ایران است؛ پیش از این و در سال های 1386 و 1393 ناوگروه های این کشور با هدف ارتقاء روابط دوستانه به ایران سفر کرده بودند.

یک ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم تیر ماه سال 1392 با اعزام به آب های سرزمینی کشور روسیه در بندر آستراخان این کشور پهلو گرفت.

کد خبر 303507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار