همشهری‌آنلاین: احمد شهید،گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر گفت: از عربستان پولی دریافت نکردم .

ahmad shahid

احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در مصاحبه با تلویزیون دولتی انگلیس بی بی سی ، در پاسخ به این سوال که اگر کشوری بخواهد به تحقیقی در سازمان ملل کمک مالی بکند شرایطش چیست؟؛ گفت: البته که می‌شود کمک کرد. این کمک باید از طریق بودجه کلی در دفتر حقوق بشر سازمان ملل در ژنو انجام بشود. این بودجه را می‌شود برای یک ماموریت خاص داد یا به طور عمومی به بودجه این سازمان کمک بشود اما معمولا پذیرفتن بودجه برای ماموریت خاص یک کشور کار سختی است .

به گزارش واحد مركزي خبر،پایگاه خبری «الوعی نیوز» با اتنشار سندی به نقل از پایگاه ویکی‌لیکس اعلام کرد: سفارت عربستان در کویت به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر یک میلیون دلار رشوه داده است تا موضع‌گیری تندی در قبال ایران اتخاذ کند.

بر اساس این سند که جزو اسناد طبقه‌بندی‌شده و محرمانه است، سفارت عربستان سعودی در کویت به پرداخت یک میلیون دلار به احمد شهید ،گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور وضع حقوق بشر در ایران اقدام کرده و متعاقب آن، احمد شهید مراتب تشکر عمیق خود را از وزیر خارجه عربستان ابراز کرده و وعده داده است همه تلاش و توان خود را برای تشدید مواضعش در قبال پرونده ایران به کار خواهد گرفت.

سایت «ویکی‌لکس» در چارچوب انتشار بیش از نیم میلیون سند، اسناد محرنامه‌ای از وزارت خارجه عربستان سعودی منتشر کرد که این اسناد شامل نامه‌های محرمانه این وزارت‌خانه با سفارت‌خانه‌های ریاض در جهان بوده است .

این اسناد حاوی تعداد زیادی ایمیل و تلگراف بوده که میان وزارت خارجه عربستان و نمایندگی‌های این کشور در جهان رد و بدل شده‌بود.

کد خبر 302328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =