همشهری آنلاین: جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: اتوماسیون ربات پدافندی با قابلیت پرتاب از لانچرهای دوتایی و چهارتایی با فاصله ای تا شعاع ۵۰۰ متر از خدمه، یکی از دستاوردهای مهم نیروی زمینی ارتش است که آزمایش عملیاتی را با موفقیت پشت سر گذاشت.

 کیومرث حیدری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، با اشاره به فعالیت های این نیرو در راستای رفع نیازها و به روز رسانی تجهیزات، افزود: اتوماسیون ربات پدافندی در حوزه پدافندی با دخالت سامانه های رباتیک راکت های ضدهوایی را با فاصله ای تا شعاع 500 متر از خدمه پرتاب می کنند، که این سامانه پدافندی مراحل آزمایشی را طی کرده و تمرین های موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته است.

حیدری تأکید کرد: این سامانه که با لانچرهای دو تایی و چهارتایی می تواند علیه اهداف هوایی اجرای عملیات کند دارای ویژگی های منحصر به فرد است که در رزمایش های آتی از آن استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی توسعه و بهره برداری از تجهیزات رباتیک را در ابعاد وسیع در دستور کار خود قرار داده است، گفت: در حوزه رباتیک تاکنون پروژه های مین یابی، مین روبی و دیده بانی کلید خورده است و تاکنون توفیقات خوبی را در این زمینه به دست آورده ایم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی درباره ربات دیده بان گفت: این سامانه با هدف تشخیص تحرکات دشمن با کمترین دخالت نیروی انسانی تعبیه شده است که تا پایان سال عملیاتی می شود.

حیدری افزود:متخصصان جوان و متعهد سازمان جهاد خودکفایی نزاجا(نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی) همواره در راستای بهینه سازی و ساخت تجهیزات مورد نیاز این نیرو گام برمی دارند.

وی با بیان اینکه در عرصه دفاع زمینی و هوایی پروژه های جدیدی را در نظر گرفته ایم که یکی از آنها اتوماسیون ربات پدافندی است، گفت: در این حوزه به دستاوردهای مطلوبی دست یافته ایم که اتوماسیون ربات پدافندی با قابلیت پرتاب از لانچرهای دوتایی و چهارتایی یکی از این موارد است.

کد خبر 301830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار