همشهری آنلاین: رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از ارائه نامه شهردار تهران به فیروزآبادی و فرمانده سپاه درخصوص ساخت و ساز میدان سپاه خبر داد.

میدان سپاه

به گزارش ايسنا، محمد سالاری در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با آرزوی موفقیت برای مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشور گفت: امیدواریم تیم هسته‌ای در این لحظات تاریخی موفق باشد.

وی با اشاره به ساخت و سازهای انجام شده در میدان سپاه گفت: این مساله چندماهی است که در رسانه‌های گروهی مطرح شده و من می‌خواهم در رابطه با سکوت شورای شهر درخصوص این موضوع تذکری بدهم؛ چراکه ما باید قبل از اظهارنظر مقامات قضایی و قبل از اظهار نظر کمیسیون اصل 90 مجلس در این خصوص مباحثی را مطرح کنیم.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه سپاه با استناد به تفاهم‌نامه منعقد شده فی‌مابین شهرداری و ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین نامه معاونت امور مناطق به شهرداری منطقه 7 که ساخت و ساز میدان سپاه را مجاز اعلام کرده، عنوان می‌کند کارش قانونی است، برهمین استدلال اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس نیز اعلام کردند که ساخت و ساز سپاه قانونی بوده است؛ اما اخیرا معاونت شهرسازی نامه‌های عدم رضایت شهرداری برای این ساخت و ساز را منتشر کرده است.

سالاری با بیان اینکه ما باید به عنوان اعضای شورای شهر انفعال را کنار گذاشته و نسبت به دعوت از مسوولان سپاه، شهرداری، میراث فرهنگی و... برای تعیین تکلیف این بنا دعوت کنیم، گفت: کمیسیون ماده 5 اجازه احداث بنا بیش از 16 متر را نداده و اخیرا نیز شهردار تهران طی نامه به سردار فیروزآبادی و فرمانده سپاه خلاف بودن این بنا را اعلام کرده است اما همچنان با نظر دادسرای نظامی و دیوان عدالت اداری، ساخت و ساز ادامه دارد و پیشنهاد می‌شود طرفین به شورای شهر دعوت شوند تا زوایای مختلف چرایی احداث این بنا مشخص شود.

وی افزود: سپاه در طول انقلاب اسلامی خدمات و اقدامات ارزنده‌ای انجام داده و نباید خلاف قانون بودن عمل سپاه بولد شود.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران همچنین در مورد تصویب یک فوریت طرح بازنگری مقررات استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در مجلس گفت: ماده واحده‌های این طرح با تبصره‌های ذیل آن متضاد است و به سمت دولتی شدن شورا و شهرداری گام برداشته می‌شود و باید اعضای شورای شهر در این راستا اقدامی انجام دهند.

مهدی چمران در پاسخ به تذکر سالاری با بیان اینکه در مورد طرح بازنگری مقررات استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با تمامی اعضای شورای شهرهای کشور در این چند روز تماس برقرار شده تا جلساتشان را با نمایندگان مجلس برگزار کنند، گفت: در مورد میدان سپاه نیز باید بگویم از فروردین‌ماه امسال رایزنی‌ها آغاز شده و روز گذشته نیز جلسه‌ای سه ساعته با حضور قالیباف، مسئولان سپاه و ستاد کل و بسیج برگزار شد و امیدوارم در صحن غیرعلنی بتوانیم نسبت به تعیین تکلیف این سازه اقدام کنیم.

کد خبر 301018

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار