همشهری آنلاین: انیمیشن «مینیون ها» با فروش فوق العاده هفته آغازین نمایش خود توانست در جایگاه دوم پرفروش ترین های تاریخ قرار بگیرد.

سینما

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، انیمیشن «مینیون ها» با فروش ۱۱۵.۲ میلیون دلاری خود در آمریکای شمالی در جایگاه دوم پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ در هفته اول اکران قرار گرفت. 

جایگاه نخست پرفروش ترین انیمیشن در آغاز اکران متعلق به «شرک ۳» است که در سال ۲۰۰۷  توانست ۱۲۱.۶ میلیون دلار در هفته اول بفروشد. برای ساخت «مینیون‌ها» چیزی در حدود ۷۴ میلیون دلار هزینه شده است که این رقم در مقابل انیمیشن‌های پیکسار و دریم ورکز که غالباً بیش از ۱۰۰ میلیون دلار هزینه تولید دارند، یک موفقیت برای این انیمیشن محسوب می شود.

نیک کارپو مدیر پخش داخلی کمپانی یونیورسال درباره استقبال مخاطبان از این انیمیشن محبوب، که برگرفته از شخصیت مینیون ها در انیمیشن «من نفرت انگیز» است گفت: کریس ملداندری (تهیه کننده) فیلم هایی می سازد که می‌تواند با خانواده ها و بچه ها در سراسر دنیا حرف بزند و ارتباط برقرار کند و این دلیل اقبال مخاطبان به این انیمیشن است.

کمپانی یونیورسال با همکاری سایر شرکت‌ها از جمله مک دونالد، آمازون و اسنپ شات تا کنون چیزی در حدود ۶۰۰ میلیون دلار برای تبلیغات این انیمیشن هزینه کرده و امیدوار است با فروش چشمگیر خود به کلوب ۱ میلیاردی ها بپیوندد.

آمارها نشان می‌دهد که بیشتر تماشاچیان این انیمیشن در هفته اول فروش، خانواده ها و زن ها و افراد زیر ۲۵ سال بوده اند.

آمار گیشه نشان می‌دهد «دنیای ژوراسیک» با فروش ۱۸.۱ میلیون دلاری خود به رقم ۵۹۰.۶ میلیون دلار و انیمیشن «درون بیرون» با فروش ۱۷.۱ میلیون دلاری اش به رقم ۲۸۳.۶ میلیون دلار، در فروش خانگی خود رسیده اند.

کد خبر 300944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار