همشهری آنلاین: پس از کودتای نافرجام علیه رهبر خودخوانده داعش، ابوبکر بغدادی ۱۳ تن از رهبران ارشد این گروه تروریستی از جمله پنج تن از فرماندهان عالی‌رتبه را اعدام کرد.

۱۳سرکرده داعش به اتهام کودتا علیه ابوبکر بغدادی اعدام شدند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عرب‌زبان العربی الجدید مستقر در لندن به نقل از منابع سوری و عراقی گزارش داد: برای اولین‌ بار تلاشی برای عزل ابوبکر بغدادی صورت گرفت.

بنابر این گزارش، اعضای داعش تلاش برای کودتا علیه ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریستی مذکور را خنثی کردند و پس از آن بغدادی 13 تن از فرماندهان برجسته از جمله پنج فرمانده عالی‌رتبه را به دلیل نقش در توطئه اعدام کرد.

در این گزارش آمده است: بیشتر فرماندهان اعدام شده، عرب‌هایی از منطقه مغرب عربی (شمال آفریقا)، سوریه، یمن و کویت هستند. یک کرد و یک چچنی نیز اعدام شده‌اند.

کودتای نافرجام پس از آن صورت گرفت که مناقشه سختی بر سر عملیات‌ نظامی داعش و گسترش آن با حضور جناح‌های تروریست مخالف این گروه خصوصاً در سوریه، لیبی و افغانستان در گرفت.

این گزارش در پی آن منتشر شد که داعش ابوعثمان الحسن فرمانده ارشد داعش در موصل و یکی از اعضای هیات رایزنی داعش و نیز یکی از دوستان بغدادی را به اتهام توطئه اعدام کرد.

روزنامه العربی الجدید به نقل از یک منبع در موصل عراق نوشت: قرار بود بغدادی در نزدیکی جنوب شهر رقه در سوریه که پایتخت داعش خوانده می‌شود، کشته شود.

براساس اظهارات این منبع مطلع، افشای کودتا و اعدام‌های پس از آن بین دهم تا سیزدهم ژوئن صورت گرفت.

کد خبر 300031

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha