همشهری آنلاین: دولت اندونزی به طور رسمی دریافت ویزا برای گردشگران بیش از ۳۰ کشور جهان را لغو کرد، اما نام ایران در بین این کشورها نیست.

اندونزی

به گزارش ایرنا، دولت اندونزی دریافت ویزا برای اتباع اتریش، بحرین، بلژیک، انگلیس، کانادا، چین، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، ژاپن، کویت، مکزیک، هلند، نیوزیلند، نروژ، عمان، لهستان ، قطر، روسیه، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، امارات متحده و آمریکا را لغو کرد.

براساس بیانیه دبیرخانه کابینه اندونزی، 'جوکو ویدودو' رئیس جمهور این کشور مقرراتی را امضا کرده که از روز چهارشنبه (27 خرداد) اتباع این کشورها برای اقامت 30 روزه در اندونزی از دریافت ویزا معاف می‌شوند.

این 30 کشور به 15 کشور دیگر از جمله 9 عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) پیوستند که برای ورود به اندونزی نیازمند ویزا نیستند. پیش از این اتباع و گردشگران چین، ژاپن، کره جنوبی و روسیه از دریافت ویزا معاف بودند.

اندونزی با هدف افزایش تعداد گردشگران خارجی از 9 میلیون و 440 هزار نفر در سال گذشته به 11 میلیون نفر در سال جاری این سیاست را اتخاذ کرده است.

معافیت دریافت روادید برای این 45 کشور در حالی اعمال می‌شود که اندونزی از تیر ماه سال 1392 صدور ویزای بدو ورود برای ایرانیان را لغو کرد.

این سیاست جاکارتا درپی فشار استرالیا اعمال شد.

در همین حال مالزی که در رقابت با اندونزی برای جذب گردشگر خارجی است هفته گذشته اعلام کرد ارائه روادید سه ماهه بدو ورود به ایرانیان را بررسی می‌کند.

گردشگران ایرانی تا اواسط سال 1392 با دریافت روادید بدو ورود قادر به اقامت سه ماهه در مالزی بودند، اما دولت این کشور بدون اطلاع قبلی اقدام به کوتاه کردن این دوره به 14 روز کرد.

حال 'محمد نظری عبدالعزیز' وزیر گردشگری مالزی دیگر عضو آ.سه.آن اعلام کرده است طرح افزایش ویزای بدو ورود ایرانیان در کابینه این کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کد خبر 297955

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha